Wavin PVC Opføringsrør 315x1250 mm

Wavin PVC opføringsrør 315x1250 mm er ideelt til montering i kloaksystemer. Det korrugerede design giver styrke og fleksibilitet, mens den muffeløse struktur muliggør nem tilpasning og installation. Passer til brønde med diameter Ø315 mm.

Wavin PVC Opføringsrør 315x1250 mm koster lige nu 529 kr. En stigning på 1,9 % i forhold til den laveste registrerede pris på 519 kr. Vores prishistorik bygger på 101 prisobservationer, hvor prisen har bevæget sig mellem 519 kr (18. juni 2026) og 643 kr (10. maj 2026).

Den billigste pris lige nu er 529 kr hos LavprisVVS.

Sammenlign priser

Bedste pris
LavprisVVS favicon
LavprisVVS
Wavin korrugeret PVC opføringsrør uden muffe 315 mm 120 cm
529 kr
+ 499 kr fragt
Total: 1.028 kr
På lager
Leveringstid: 1-2 dage
Køb nu
WATTOO.DK favicon
WATTOO.DK
Opfringsrr PVC-U korrugeret H: 1250 mm u. muffe 315 mm
565 kr
+ 99 kr fragt
Total: 664 kr
På lager
Leveringstid: 1-2 dage
Køb nu
VVShjørnet favicon
VVShjørnet
Wavin PVC opføringsrør uden muffe, 315x1250mm
643 kr
+ 78 kr fragt
Total: 721 kr
På lager
Leveringstid: 1-3 dage
Køb nu
CompletVVS favicon
CompletVVS
Wavin Korrugeret PVC Opføringsrør 315x1250 mm u/muffe
709 kr
+ 499 kr fragt
Total: 1.208 kr
På lager
Leveringstid: 1-2 dage
Køb nu
vvsfittings.dk favicon
vvsfittings.dk
Wavin PVC opføringsrør uden muffe, 315x1250mm
755 kr
+ 79 kr fragt
Total: 834 kr
På lager
Leveringstid: 1 - 2 hverdage
Køb nu
VVS.dk favicon
VVS.dk
Wavin 315 x 1200 mm PVC-opføringsrør uden muffe
957 kr
+ 165 kr fragt
Total: 1.122 kr
På lager
Leveringstid: 1-3 dage
Køb nu
BilligVVS DK favicon
BilligVVS DK
Wavin PVC Opføringsrør 315x1250 mm, uden muffe
1.025 kr
+ 499 kr fragt
Total: 1.524 kr
På lager
Leveringstid: 1-2 dage
Køb nu

Prishistorik

Stabil pris

Specifikationer

Mærke: Wavin
Kategori: Sanitetsrør