Wavin Korrugeret PP Opføringsrør 600x1500 mm

Wavin korrugeret PP opføringsrør er ideelt til kloakinstallationer. Det er let at afkorte efter behov og afsluttes let med et dæksel i terræn. Den robuste muffe sikrer en holdbar forbindelse.

Wavin Korrugeret PP Opføringsrør 600x1500 mm koster lige nu 2.599 kr. En stigning på 25,6 % i forhold til den laveste registrerede pris på 2.069 kr. Vores prishistorik bygger på 101 prisobservationer, hvor prisen har bevæget sig mellem 2.069 kr (30. marts 2026) og 2.651 kr (08. maj 2026).

Den billigste pris lige nu er 2.599 kr hos LavprisVVS.

Sammenlign priser

Bedste pris
LavprisVVS favicon
LavprisVVS
Wavin korrugeret PP opføringsrør med muffe 600 mm 150 cm
2.599 kr
+ 499 kr fragt
Total: 3.098 kr
På lager
Leveringstid: 1-2 dage
Køb nu
vvsfittings.dk favicon
vvsfittings.dk
Wavin Tegra PP opføringsrør med muffe, 600x1500mm
2.651 kr
+ 79 kr fragt
Total: 2.730 kr
På lager
Leveringstid: 1 - 2 hverdage
Køb nu
WATTOO.DK favicon
WATTOO.DK
Wavin 600 x 1500 mm PP-opfringsrr med muffe
2.678 kr
+ 99 kr fragt
Total: 2.777 kr
På lager
Leveringstid: 1-2 dage
Køb nu
BilligVVS DK favicon
BilligVVS DK
Wavin Korrugeret PP Opføringsrør 600x1500 mm med muffe
4.129 kr
+ 499 kr fragt
Total: 4.628 kr
På lager
Leveringstid: 1-2 dage
Køb nu

Prishistorik

Steget 5.7%

Specifikationer

Mærke: Wavin
Kategori: Sanitetsrør