Viega Sanpress Inox 28 x 1,2 mm rør

Viega Sanpress Inox 28 x 1,2 mm rør er et presfittingssystem til samling af rør i drikkevandsinstallationer. Røret og fittings er fremstillet af ren nikkelfri, rustfrit stål, hvilket gør det velegnet til brugsvand. Samlingen udføres ved at røret stikkes i presfittingen og presses sammen med et passende værktøj.

Viega Sanpress Inox 28 x 1,2 mm rør koster lige nu 759 kr. En stigning på 1,3 % i forhold til den laveste registrerede pris på 749 kr. Vores prishistorik bygger på 61 prisobservationer, hvor prisen har bevæget sig mellem 749 kr (09. maj 2026) og 759 kr (08. juli 2026).

Den billigste pris lige nu er 759 kr hos LavprisVVS.

Sammenlign priser

Bedste pris
LavprisVVS favicon
LavprisVVS
6 meter Viega Sanpress rør til brugsvand 28 x 1,2 mm i rustfrit stål
759 kr
+ 499 kr fragt
Total: 1.258 kr
På lager
Leveringstid: 1-2 dage
Køb nu
CompletVVS favicon
CompletVVS
6 meter Viega Sanpress nikkelfrit rør til brugsvand 28 x 1,2 mm
769 kr
+ 499 kr fragt
Total: 1.268 kr
På lager
Leveringstid: 1-2 dage
Køb nu
BilligVVS DK favicon
BilligVVS DK
6 meter Viega Sanpress nikkelfrit rør t/brugsvand, 28 x 1,2 mm
829 kr
+ 499 kr fragt
Total: 1.328 kr
På lager
Leveringstid: 1-2 dage
Køb nu

Prishistorik

Stabil pris

Specifikationer

Mærke: Viega
Kategori: Sanitetsrør