Eurodrain PE drænrør m/filt 80/71,5 mm 100m

Eurodrain PE drænrør m/filt 80/71,5 mm er et kraftigt, slagfast og fleksibelt drænrør på 100 meter. Røret er sort og udstyret med PP700 tæppefilter samt slids på 1,8 x 10 mm. Velegnet til opsamling og afledning af grundvand, især i moser og jernholdige jorde, eller hvor der er behov for større afvandingsvolumen.

Eurodrain PE drænrør m/filt 80/71,5 mm 100m koster lige nu 3.499 kr. En stigning på 2,9 % i forhold til den laveste registrerede pris på 3.399 kr. Vores prishistorik bygger på 69 prisobservationer, hvor prisen har bevæget sig mellem 3.399 kr (09. maj 2026) og 3.499 kr (08. juli 2026).

Den billigste pris lige nu er 3.499 kr hos BilligVVS DK.

Sammenlign priser

Bedste pris
BilligVVS DK favicon
BilligVVS DK
100 meter Eurodrain PE drænrør m/filt 80 mm
3.499 kr
+ 499 kr fragt
Total: 3.998 kr
På lager
Leveringstid: 1-2 dage
Køb nu
Bedste pris
LavprisVVS favicon
LavprisVVS
100 meter Eurodrain drænrør med filt 80/71,5 mm
3.499 kr
+ 499 kr fragt
Total: 3.998 kr
På lager
Leveringstid: 1-2 dage
Køb nu
WATTOO.DK favicon
WATTOO.DK
Eurodrain 80/71,5 mm PE-drnrr, 1,8 x 10 mm slids/PP700, 100 m
4.247 kr
+ 99 kr fragt
Total: 4.346 kr
På lager
Leveringstid: 1-2 dage
Køb nu
CompletVVS favicon
CompletVVS
100 meter Eurodrain PE drænrør m/filt 80 mm
4.299 kr
+ 499 kr fragt
Total: 4.798 kr
På lager
Leveringstid: 1-2 dage
Køb nu

Prishistorik

Stabil pris

Specifikationer

Mærke: Eurodrain
Kategori: Sanitetsrør