Xiaomi Redmi Note 15 Pro+

Xiaomi Redmi Note 15 Pro+ er en 5G smartphone med 6.83" OLED-skærm og en opløsning på 2772 x 1280 pixels. Den har 8 GB RAM og 256 GB intern hukommelse. Telefonen er udstyret med et dual bagkamera på 200 MP og 8 MP samt et frontkamera på 32 MP. Understøtter dual-SIM (nanoSIM + eSIM) og leveres i sort.

Xiaomi Redmi Note 15 Pro+ koster lige nu 2.728 kr. En stigning på 2,3 % i forhold til den laveste registrerede pris på 2.666 kr. Vores prishistorik bygger på 79 prisobservationer, hvor prisen har bevæget sig mellem 2.666 kr (14. juli 2026) og 2.777 kr (09. maj 2026).

Den billigste pris lige nu er 2.728 kr hos CompuMail DK.

Anmeldelser

Sammenlign priser

Bedste pris inkl. fragt
CompuMail DK favicon
CompuMail DK
Xiaomi Redmi Note 15 Pro+ 6.83" 256GB Sort
2.728 kr
Total: 2.728 kr
På lager
Leveringstid: 1-2 dage
Køb nu
Salgsbutikken.dk favicon
Salgsbutikken.dk
Xiaomi Redmi Note 15 Pro Plus 5G
2.997 kr
+ fri fragt
Total: 2.997 kr
På lager
Leveringstid: 1 dag
Køb nu
Komplett DK favicon
Komplett DK
Xiaomi Redmi Note 15 Pro+ 5G 256GB
3.199 kr
Total: 3.199 kr
På lager
Leveringstid: 1-2 dage
Køb nu
Ultrashop favicon
Ultrashop
Xiaomi Redmi Note 15 Pro+ 6.83 256GB Sort
3.599 kr
+ fri fragt
Total: 3.599 kr
På lager
Leveringstid: 1-2 dage
Køb nu
Proshop.dk favicon
Proshop.dk
Xiaomi Redmi Note 15 Pro+ 256GB/8GB Black
3.999 kr
+ fri fragt
Total: 3.999 kr
På lager
Leveringstid: 2-12 hverdage
Køb nu

Prishistorik

Stabil pris

Specifikationer

Mærke: Xiaomi