Xiaomi Redmi Note 15 Pro+ 5G

4.9 (4 anmeldelser)

Xiaomi Redmi Note 15 Pro+ 5G er en smartphone med en 6,83" AMOLED-skærm og 8 GB RAM. Den har et kamerasystem med 200+8 MP bagkamera og 32 MP frontkamera. Telefonen understøtter 5G, dual SIM (nanoSIM + eSIM) og har 256 GB lagerplads. Modellen leveres i farven Glacier Blue og har IP68/IP69K-klassificering.

Xiaomi Redmi Note 15 Pro+ 5G koster lige nu 2.998 kr. En stigning på 12,5 % i forhold til den laveste registrerede pris på 2.666 kr. Vores prishistorik bygger på 78 prisobservationer, hvor prisen har bevæget sig mellem 2.666 kr (14. juli 2026) og 3.097 kr (06. juli 2026).

Den billigste pris lige nu er 2.998 kr hos Salgsbutikken.dk.

Anmeldelser

Sammenlign priser

Bedste pris inkl. fragt
Salgsbutikken.dk favicon
Salgsbutikken.dk
Xiaomi Redmi Note 15 Pro Plus 5G
2.998 kr
+ fri fragt
Total: 2.998 kr
På lager
Leveringstid: 1 dag
Køb nu
Proshop.dk favicon
Proshop.dk
Xiaomi Redmi Note 15 Pro+ 256GB/8GB Glacier Blue
2.999 kr
+ fri fragt
Total: 2.999 kr
På lager
Leveringstid: 2-12 hverdage
Køb nu
Komplett DK favicon
Komplett DK
Xiaomi Redmi Note 15 Pro+ 5G 256GB
3.199 kr
Total: 3.199 kr
På lager
Leveringstid: 1-2 dage
Køb nu
Ultrashop favicon
Ultrashop
Xiaomi Redmi Note 15 Pro+ 6.83 256GB Glacier blå
3.229 kr
+ fri fragt
Total: 3.229 kr
På lager
Leveringstid: 1-2 dage
Køb nu

Prishistorik

Stabil pris

Specifikationer

Mærke: Xiaomi