Xiaomi Redmi 14C

4.8 (26 anmeldelser)

Xiaomi Redmi 14C tilbyder en skarp 6.88'' HD+ skærm og kraftfuld ydeevne med 8 GB RAM. Med en stor 256GB lagerplads og dual-SIM funktionalitet, er denne smartphone ideel til både arbejde og underholdning. Kameraelskere vil nyde de to bagkameraer på 50 MP, samt et 13 MP frontkamera til klare selfies.

Xiaomi Redmi 14C koster lige nu 1.019 kr. En stigning på 31,1 % i forhold til den laveste registrerede pris på 777 kr. Vores prishistorik bygger på 101 prisobservationer, hvor prisen har bevæget sig mellem 777 kr (06. marts 2026) og 1.259 kr (21. april 2026).

Den billigste pris lige nu er 1.019 kr hos CompuMail DK.

Anmeldelser

Sammenlign priser

Bedste pris inkl. fragt
CompuMail DK favicon
CompuMail DK
Xiaomi Redmi 14C 6.88" 256GB Midnight Black
1.019 kr
Total: 1.019 kr
På lager
Leveringstid: 1-2 dage
Køb nu
Komplett DK favicon
Komplett DK
Xiaomi Redmi 14C 256GB
1.299 kr
Total: 1.299 kr
På lager
Leveringstid: 1-2 dage
Køb nu
Proshop.dk favicon
Proshop.dk
Xiaomi Redmi 14C 256GB/8GB Midnight Black
1.299 kr
+ fri fragt
Total: 1.299 kr
På lager
Leveringstid: 2-12 hverdage
Køb nu
Ultrashop favicon
Ultrashop
Xiaomi Redmi 14C 6.88 256GB Midnight Black
1.299 kr
+ fri fragt
Total: 1.299 kr
På lager
Leveringstid: 1-2 dage
Køb nu
Salgsbutikken.dk favicon
Salgsbutikken.dk
Xiaomi Redmi 14C 4G
1.394 kr
+ fri fragt
Total: 1.394 kr
På lager
Leveringstid: 1 dag
Køb nu
Teknikproffset DK favicon
Teknikproffset DK
Xiaomi Redmi 14C 6.88 256GB Midnat sort
1.574 kr
Total: 1.574 kr
På lager
Leveringstid: 1-2 dage
Køb nu

Prishistorik

Stabil pris

Specifikationer

Mærke: Xiaomi
Kategori: Mobiltelefoner
batterikapacitet: 5.160 mAh
bredbåndsgeneration: 4G
clock-hastighed: 2 GHz
mobilnetværk: GSM, WCDMA