Xiaomi 15

4.8 (975 anmeldelser)

Oplev Xiaomi 15, en kraftfuld 5G smartphone med en 6.36'' AMOLED skærm, der sikrer klare og levende billeder. Udstyret med 256GB lagerplads og 12GB RAM, håndterer den nemt multitasking og dine daglige behov. Tre 50 MP bagkameraer og et 32 MP frontkamera giver dig mulighed for at fange alle livets øjeblikke med fantastisk klarhed.

Xiaomi 15 koster lige nu 5.035 kr. En stigning på 5,2 % i forhold til den laveste registrerede pris på 4.786 kr. Vores prishistorik bygger på 101 prisobservationer, hvor prisen har bevæget sig mellem 4.786 kr (03. marts 2026) og 5.073 kr (18. marts 2026).

Den billigste pris lige nu er 5.035 kr hos Salgsbutikken.dk.

Anmeldelser

Sammenlign priser

Bedste pris inkl. fragt
Salgsbutikken.dk favicon
Salgsbutikken.dk
Xiaomi 15 5G (256GB/Silver)
5.035 kr
+ fri fragt
Total: 5.035 kr
På lager
Leveringstid: 1 dag
Køb nu
CompuMail DK favicon
CompuMail DK
Xiaomi 15 6.36" 256GB Hvid
5.073 kr
Total: 5.073 kr
På lager
Leveringstid: 1-2 dage
Køb nu
Ultrashop favicon
Ultrashop
Xiaomi 15 6.36 256GB Hvid
6.339 kr
+ fri fragt
Total: 6.339 kr
På lager
Leveringstid: 1-2 dage
Køb nu
Komplett DK favicon
Komplett DK
Xiaomi 15 256 GB (hvid)
7.499 kr
Total: 7.499 kr
På lager
Leveringstid: 1-2 dage
Køb nu
Proshop.dk favicon
Proshop.dk
Xiaomi 15 256GB/12GB White
7.499 kr
+ fri fragt
Total: 7.499 kr
På lager
Leveringstid: 2-12 hverdage
Køb nu

Prishistorik

Stabil pris

Specifikationer

Mærke: Xiaomi
Kategori: Mobiltelefoner
batterikapacitet: 5.240 mAh
bredbåndsgeneration: 5G
husets materiale: Aluminium
mobilnetværk: GSM