WD Red SA500 2TB

4.8 (129 anmeldelser)
WD Red SA500 2TB
Bedste pris
Stabil pris
3.114kr
4.859 krSPAR 36%
hos CompuMail DK
På lagerFri fragtLaveste

WD Red SA500 2TB SSD er optimeret til NAS og sikrer stabil lagerperformance i netværk. Med læse- og skrivehastigheder på henholdsvis 560 MB/s og 520 MB/s forbedres filadgangen markant. SSD'en benytter 3D NAND-teknologi og har en holdbarhed på 1300 TBW, hvilket gør den velegnet til vedvarende læse- og skrivebelastninger. SATA 6 Gbit/s-interfacet passer i 2,5"-bays og gør opgraderinger enkle. Certificeret til drift mellem 0 og 70 °C.

WD Red SA500 2TB koster lige nu 3.114 kr. Den laveste pris, der nogensinde er registreret - ca. 6,1 % lavere end den højeste registrerede pris på 3.318 kr. Vores prishistorik bygger på 79 prisobservationer, hvor prisen har bevæget sig mellem 3.114 kr (12. maj 2026) og 3.318 kr (09. maj 2026).

Den billigste pris lige nu er 3.114 kr hos CompuMail DK.

Sammenlign priser

Bedste pris inkl. fragt
CompuMail DK favicon
CompuMail DK
WD Red SA500 SSD WDS200T2R0A 2TB 2.5" Serial ATA-600
3.114 kr
Total: 3.114 kr
På lager
Leveringstid: 1-2 dage
Køb nu
Komplett DK favicon
Komplett DK
WD Red SA500 NAS SSD 2TB
3.762 kr
Total: 3.762 kr
På lager
Leveringstid: 1-2 dage
Køb nu
Dustin DK favicon
Dustin DK
Sandisk Red Sa500 2tb Ssd 2,5 tommer Sata 6.0 Gbit/s
4.624 kr
Total: 4.624 kr
På lager
Leveringstid: 1-2 dage
Køb nu
Ultrashop favicon
Ultrashop
Western Digital Wds200T2R0A 2 Tb 2.5" Serial
4.859 kr
+ fri fragt
Total: 4.859 kr
På lager
Leveringstid: 1-2 dage
Køb nu

Prishistorik

Stabil pris

Specifikationer

Mærke: Sandisk