WD Purple WD85PURZ

Bedste pris
Stabil pris
1.979kr
4.400 krSPAR 55%
hos Ultrashop
På lagerFri fragtLaveste

WD Purple WD85PURZ er en intern 8TB 3.5" harddisk, designet til overvågningssystemer og videooptagelse. Med SATA 6Gb/s tilslutning, 5640 rpm og 256MB cache sikrer den pålidelig datalagring og er certificeret til 24/7-drift i sikkerheds- og overvågningsmiljøer. Den anvender CMR-optagelsesmønster og er velegnet til brug i NAS og surveillance servere.

WD Purple WD85PURZ koster lige nu 1.979 kr. Den laveste pris, der nogensinde er registreret. Vores prishistorik bygger på 78 prisobservationer, hvor prisen har bevæget sig mellem 1.979 kr (09. maj 2026) og 1.979 kr (09. maj 2026).

Den billigste pris lige nu er 1.979 kr hos Ultrashop.

Sammenlign priser

Bedste pris inkl. fragt
Ultrashop favicon
Ultrashop
WD PURPLE WD85PURZ 8TB SATA III 35 256MB 5640RPM 215MBs Low Noise CMR
1.979 kr
+ fri fragt
Total: 1.979 kr
På lager
Leveringstid: 1-2 dage
Køb nu
CompuMail DK favicon
CompuMail DK
WD Purple Harddisk WD85PURZ 8TB 3.5" Serial ATA-600 5640rpm
2.510 kr
Total: 2.510 kr
På lager
Leveringstid: 1-2 dage
Køb nu
Proshop.dk favicon
Proshop.dk
WD Purple 8TB Harddisk
3.577 kr
+ fri fragt
Total: 3.577 kr
På lager
Leveringstid: 2-12 hverdage
Køb nu
Dustin DK favicon
Dustin DK
Wd Purple 8tb 3.5 tommer 5400r/min Sata 6.0 Gbit/s Hdd
3.874 kr
Total: 3.874 kr
På lager
Leveringstid: 1-2 dage
Køb nu
COMTEK favicon
COMTEK
WD Purple Surveillance Harddisk
4.400 kr
+ 49 kr fragt
Total: 4.449 kr
På lager
Leveringstid: New
Køb nu

Prishistorik

Stabil pris

Specifikationer

Mærke: Western Digital
Kategori: Harddiske