WD Purple Pro WD141PURP

4.4 (361 anmeldelser)
WD Purple Pro WD141PURP
Bedste pris
Stabil pris
3.374kr
6.869 krSPAR 51%
hos Dustin DK
På lagerFri fragtLaveste

WD Purple Pro WD141PURP harddisk er ideel til overvågningssystemer og tilbyder masser af lagerplads med sine 14 TB. Med en 3.5" formfaktor og SATA-600 interface sikrer den en jævn datastreaming. Den arbejder effektivt med 7200 RPM og en 512 MB cache, hvilket gør den til et pålideligt valg til krævende opbevaring.

WD Purple Pro WD141PURP koster lige nu 3.374 kr. Den laveste pris, der nogensinde er registreret. Vores prishistorik bygger på 101 prisobservationer, hvor prisen har bevæget sig mellem 3.374 kr (17. april 2026) og 3.374 kr (17. april 2026).

Den billigste pris lige nu er 3.374 kr hos Dustin DK.

Sammenlign priser

Bedste pris inkl. fragt
Dustin DK favicon
Dustin DK
Wd Purple Pro 14tb 3.5 tommer 7200r/min Sata 6.0 Gbit/s Hdd
3.374 kr
Total: 3.374 kr
På lager
Leveringstid: 1-2 dage
Køb nu
CompuMail DK favicon
CompuMail DK
WD Purple Pro Harddisk WD141PURP 14TB 3.5" SATA-600 7200rpm
3.713 kr
Total: 3.713 kr
På lager
Leveringstid: 1-2 dage
Køb nu
Proshop.dk favicon
Proshop.dk
WD Purple Pro 14TB Harddisk
6.197 kr
+ fri fragt
Total: 6.197 kr
På lager
Leveringstid: 2-12 hverdage
Køb nu
Dustin DK favicon
Dustin DK
Wd Purple Pro 14tb 3.5 tommer 7200r/min Sata 6.0 Gbit/s Hdd
6.499 kr
Total: 6.499 kr
På lager
Leveringstid: 1-2 dage
Køb nu
Ultrashop favicon
Ultrashop
Western Digital WD Purple Pro 14TB, SATA 6Gb/s
6.869 kr
+ fri fragt
Total: 6.869 kr
På lager
Leveringstid: 1-2 dage
Køb nu

Prishistorik

Stabil pris

Specifikationer

Mærke: Western Digital
Kategori: Harddiske