WD My Passport Ultra WDBC3C0020BSL

WD My Passport Ultra WDBC3C0020BSL er en ekstern, bærbar harddisk med 2TB kapacitet. Den tilsluttes via USB 3.0 med USB-C stikforbindelse og tilbyder 256-bit AES hardwarekryptering samt adgangskodebeskyttelse for sikker opbevaring af dine data. Det slanke metalkabinet i sølv gør den både holdbar og stilfuld, ideel til sikkerhedskopiering og transport af store filbiblioteker.

WD My Passport Ultra WDBC3C0020BSL koster lige nu 918 kr. En stigning på 13,2 % i forhold til den laveste registrerede pris på 811 kr. Vores prishistorik bygger på 78 prisobservationer, hvor prisen har bevæget sig mellem 811 kr (09. maj 2026) og 918 kr (16. juli 2026).

Den billigste pris lige nu er 918 kr hos CompuMail DK.

Sammenlign priser

Bedste pris inkl. fragt
CompuMail DK favicon
CompuMail DK
WD My Passport Ultra Harddisk WDBC3C0020BSL 2TB USB 3.0
918 kr
Total: 918 kr
På lager
Leveringstid: 1-2 dage
Køb nu
Dustin DK favicon
Dustin DK
Wd My Passport Ultra 2tb Sølv
993 kr
Total: 993 kr
På lager
Leveringstid: 1-2 dage
Køb nu
Proshop.dk favicon
Proshop.dk
WD My Passport Ultra 2TB Ekstern Harddisk
1.074 kr
+ fri fragt
Total: 1.074 kr
På lager
Leveringstid: 2-12 hverdage
Køb nu
Teknikproffset DK favicon
Teknikproffset DK
Western Digital MY PASSPORT ULTRA 2TB SILVER
1.362 kr
Total: 1.362 kr
På lager
Leveringstid: 1-2 dage
Køb nu
Ultrashop favicon
Ultrashop
Western Digital WD My Passport Ultra 2TB
1.479 kr
+ fri fragt
Total: 1.479 kr
På lager
Leveringstid: 1-2 dage
Køb nu

Prishistorik

Stabil pris

Specifikationer

Mærke: Western Digital
Kategori: Harddiske