WD My Passport for Mac WDBA2F0050BBL

WD My Passport for Mac WDBA2F0050BBL er en ekstern, bærbar harddisk med 5 TB kapacitet. Den understøtter USB 3.2 Gen 1 og tilbyder 256-bit AES hardwarekryptering for ekstra datasikkerhed. Harddisken er HFS+-formateret, klar til Apples Time Machine, og leveres i en midnatsblå farve. Den fungerer med både USB-C og USB-A, hvilket gør den kompatibel med moderne Mac-computere og ældre pc'er.

WD My Passport for Mac WDBA2F0050BBL koster lige nu 1.257 kr. En stigning på 0,6 % i forhold til den laveste registrerede pris på 1.250 kr. Vores prishistorik bygger på 78 prisobservationer, hvor prisen har bevæget sig mellem 1.250 kr (12. maj 2026) og 1.257 kr (13. maj 2026).

Den billigste pris lige nu er 1.257 kr hos CompuMail DK.

Sammenlign priser

Bedste pris inkl. fragt
CompuMail DK favicon
CompuMail DK
WD My Passport for Mac Harddisk WDBA2F0050BBL 5TB USB 3.2 Gen 1
1.257 kr
Total: 1.257 kr
På lager
Leveringstid: 1-2 dage
Køb nu
Dustin DK favicon
Dustin DK
Wd My Passport For Mac 5tb Blå
1.374 kr
Total: 1.374 kr
På lager
Leveringstid: 1-2 dage
Køb nu
Proshop.dk favicon
Proshop.dk
WD My Passport for Mac 5TB Ekstern Harddisk
1.608 kr
+ fri fragt
Total: 1.608 kr
På lager
Leveringstid: 2-12 hverdage
Køb nu
Ultrashop favicon
Ultrashop
Western Digital My Passport for MAC 5TB Blue
2.259 kr
+ fri fragt
Total: 2.259 kr
På lager
Leveringstid: 1-2 dage
Køb nu

Prishistorik

Stabil pris

Specifikationer

Mærke: Western Digital
Kategori: Harddiske