Wavin Tagnedløbsbrønd PVC 200 mm

Wavin tagnedløbsbrønd i holdbar PVC sikrer effektiv dræning ved at føre afløbsvand fra tagrender ned i kloaksystemet. Med indbygget vandlås og bøjning sorteres urenheder som blade og sten fra, hvilket forhindrer blokeringer. Perfekt til huse med tagrender, der kræver pålidelig afvanding.

Wavin Tagnedløbsbrønd PVC 200 mm koster lige nu 1.069 kr. En stigning på 18,3 % i forhold til den laveste registrerede pris på 904 kr. Vores prishistorik bygger på 101 prisobservationer, hvor prisen har bevæget sig mellem 904 kr (30. marts 2026) og 1.069 kr (06. juni 2026).

Den billigste pris lige nu er 1.069 kr hos WATTOO.DK.

Sammenlign priser

Bedste pris
WATTOO.DK favicon
WATTOO.DK
Sandfangsbrnd PVC m. vandls 200 mm m. 90 bjning 15 liter
1.069 kr
+ 99 kr fragt
Total: 1.168 kr
På lager
Leveringstid: 1-2 dage
Køb nu
LavprisVVS favicon
LavprisVVS
Wavin PVC tagnedløbsbrønd 200 mm Med bøjning
1.099 kr
+ 499 kr fragt
Total: 1.598 kr
På lager
Leveringstid: 1-2 dage
Køb nu
vvsfittings.dk favicon
vvsfittings.dk
Wavin tagnedløbsbrønd 200/110x1442mm, med drejelig top
1.286 kr
+ 79 kr fragt
Total: 1.365 kr
På lager
Leveringstid: 1 - 2 hverdage
Køb nu
CompletVVS favicon
CompletVVS
Wavin tagnedløbsbrønd m/vandlås og bøjning, 200 mm
1.599 kr
+ 499 kr fragt
Total: 2.098 kr
På lager
Leveringstid: 1-2 dage
Køb nu
BilligVVS DK favicon
BilligVVS DK
Wavin tagnedløbsbrønd PVC, vandlås og bøjning, 200 mm
1.699 kr
+ 499 kr fragt
Total: 2.198 kr
På lager
Leveringstid: 1-2 dage
Køb nu

Prishistorik

Steget 3.9%

Specifikationer

Mærke: Wavin
Kategori: Afløb