Wavin Sandfangsbrønd PVC 315x110 mm

Wavin sandfangsbrønd i PVC er ideel til anvendelse som rendestensbrønd eller tagnedløbsbrønd. Denne robuste brønd har en kapacitet på 70 liter og inkluderer en vandlås til effektiv grovsortering af vand, hvilket sikrer, at blade, sten og jord filtreres fra. Med en højde på 2035 mm og et udløb på 110 mm er den perfekt til installation i indkørsler eller andre områder, der kræver effektiv vandhåndtering.

Wavin Sandfangsbrønd PVC 315x110 mm koster lige nu 979 kr. En stigning på 1,0 % i forhold til den laveste registrerede pris på 969 kr. Vores prishistorik bygger på 101 prisobservationer, hvor prisen har bevæget sig mellem 969 kr (18. juni 2026) og 1.291 kr (12. maj 2026).

Den billigste pris lige nu er 979 kr hos LavprisVVS.

Sammenlign priser

Bedste pris
LavprisVVS favicon
LavprisVVS
Wavin PVC sandfangsbrønd med vandlås 315 x 110 mm 70 liter
979 kr
+ 499 kr fragt
Total: 1.478 kr
På lager
Leveringstid: 1-2 dage
Køb nu
vvsfittings.dk favicon
vvsfittings.dk
Wavin PVC rendestensbrønd 315/110x2035mm, med vandlås, 70 ltr. sandfang
1.291 kr
+ 79 kr fragt
Total: 1.370 kr
På lager
Leveringstid: 1 - 2 hverdage
Køb nu
WATTOO.DK favicon
WATTOO.DK
Sandfangsbrnd PVC m. vandls 70 liter 315 x 110 mm
1.430 kr
+ 99 kr fragt
Total: 1.529 kr
På lager
Leveringstid: 1-2 dage
Køb nu
BilligVVS DK favicon
BilligVVS DK
Wavin sandfangsbrønd PVC m/vandlås, 70 liter, 315x110 mm
2.075 kr
+ 499 kr fragt
Total: 2.574 kr
På lager
Leveringstid: 1-2 dage
Køb nu

Prishistorik

Stabil pris

Specifikationer

Mærke: Wavin
Kategori: Udluftningsventilatorer