Vola S10

Vola S10 er en vinkelstopventil med 1/2" tilslutning og 10 mm omløber, der passer til armaturer med 10 mm kobberrør eller flexslanger med 10 mm studs. Hvis omløberen fjernes, er der 3/8" udvendigt gevind. Ventilen leveres med roset og er velegnet til brug i badeværelser ved montering af vandhaner eller toiletter, hvor der er behov for nem og hurtig aflukning.

Vola S10 koster lige nu 1.499 kr. En stigning på 1,7 % i forhold til den laveste registrerede pris på 1.474 kr. Vores prishistorik bygger på 61 prisobservationer, hvor prisen har bevæget sig mellem 1.474 kr (30. maj 2026) og 1.599 kr (09. maj 2026).

Den billigste pris lige nu er 1.499 kr hos LavprisVVS.

Sammenlign priser

Bedste pris
LavprisVVS favicon
LavprisVVS
Vola nilstophane S10 1/2" x 3/8 i rustfrit stål
1.499 kr
+ 40 kr fragt
Total: 1.539 kr
På lager
Leveringstid: 5-6 dage
Køb nu
WATTOO.DK favicon
WATTOO.DK
Vola S10-40 vinkelstopventil, 1/2", rund, brstet rustfrit stl
1.639 kr
+ 39 kr fragt
Total: 1.678 kr
På lager
Leveringstid: 5-10 dage
Køb nu
CompletVVS favicon
CompletVVS
Vola S10 nilhane 1/2", rustfrit stål
1.699 kr
+ 40 kr fragt
Total: 1.739 kr
På lager
Leveringstid: 5-6 dage
Køb nu
BilligVVS DK favicon
BilligVVS DK
Vola S10 Stopventil m/dækkappe 1/2" x 10 mm, rustfrit stål
1.999 kr
+ 40 kr fragt
Total: 2.039 kr
På lager
Leveringstid: 5-6 dage
Køb nu

Prishistorik

Stabil pris

Specifikationer

Mærke: Vola
Kategori: Hjem og have