Viega Sanpress Bøjning 90° 54 mm

Viega Sanpress Bøjning er designet til brugsvandssystemer med både koldt og varmt vand. Med en 90° vinkel er den ideel til komplekse rørsystemer. Fremstillet i rødgods og rustfrit stål for holdbarhed og pålidelighed, denne bøjning giver en effektiv og sikker tilslutning. Den er testet og godkendt til brug i installationer med op til 250 mg/l klorid, hvilket sikrer høj ydeevne og minimal vedligeholdelse.

Viega Sanpress Bøjning 90° 54 mm koster lige nu 635 kr. En stigning på 5,8 % i forhold til den laveste registrerede pris på 600 kr. Vores prishistorik bygger på 101 prisobservationer, hvor prisen har bevæget sig mellem 600 kr (23. april 2026) og 638 kr (08. juli 2026).

Den billigste pris lige nu er 635 kr hos Proshop.dk.

Sammenlign priser

Bedste pris
Proshop.dk favicon
Proshop.dk
Viega Sanpress bøjning 90° 54 Rødgods/blank, 191221
635 kr
+ 39 kr fragt
Total: 674 kr
På lager
Leveringstid: 2-12 hverdage
Køb nu
BilligVVS DK favicon
BilligVVS DK
Viega Sanpress vinkel, 90°, brugsvand, muffe/nippel, 54 mm
659 kr
+ 39 kr fragt
Total: 698 kr
På lager
Leveringstid: 1-2 dage
Køb nu
Billigelogvvs.dk favicon
Billigelogvvs.dk
Sanpress Bøjn Mf/Np 90Gr 54
705 kr
+ 64 kr fragt
Total: 769 kr
På lager
Leveringstid: 1-3 dage
Køb nu
LavprisVVS favicon
LavprisVVS
Viega Sanipress vinkel, 90°, brugsvand, muffe/nippel, 54 mm
709 kr
+ 39 kr fragt
Total: 748 kr
På lager
Leveringstid: 1-2 dage
Køb nu
CompletVVS favicon
CompletVVS
Viega Sanipress vinkel, 90°, brugsvand, muffe/nippel, 54 mm
739 kr
+ 39 kr fragt
Total: 778 kr
På lager
Leveringstid: 1-2 dage
Køb nu
vvsfittings.dk favicon
vvsfittings.dk
Sanpress bøjning 54 mm. 90°. Med 1 muffe
2.789 kr
+ 79 kr fragt
Total: 2.868 kr
På lager
Leveringstid: 1 - 2 hverdage
Køb nu

Prishistorik

Stabil pris

Specifikationer

Mærke: Viega
Kategori: Røradaptere og bøsninger