Umage Aluvia Lampeskærm Mini Pearl White

Den elegante Aluvia lampeskærm fra Umage kombinerer æstetik og funktionalitet. Med sine blade i aluminium skaber den et let og robust udtryk, ideel både som pendel og gulvlampe. Designet af Søren Ravn Christensen, passer Aluvia perfekt ind i det moderne hjem med sin unikke stil.

Umage Aluvia Lampeskærm Mini Pearl White koster lige nu 1.359 kr. En stigning på 15,2 % i forhold til den laveste registrerede pris på 1.180 kr. Vores prishistorik bygger på 101 prisobservationer, hvor prisen har bevæget sig mellem 1.180 kr (10. marts 2026) og 1.359 kr (03. juni 2026).

Den billigste pris lige nu er 1.359 kr hos Lamper.dk.

Sammenlign priser

Bedste pris inkl. fragt
Lamper.dk favicon
Lamper.dk
Aluvia mini skærm, pearl hvid
1.359 kr
+ fri fragt
Total: 1.359 kr
På lager
Leveringstid: Udsolgt
Køb nu
Erling Christensen Møbler favicon
Erling Christensen Møbler
Umage Aluvia lampeskærm i aluminium Mini
1.359 kr
+ fri fragt
Total: 1.359 kr
På lager
Leveringstid: 2-3 dage
Køb nu
LampeGuru.dk favicon
LampeGuru.dk
Umage Aluvia lampeskærm, hvid, Ø40 cm
1.699 kr
+ 39 kr fragt
Total: 1.738 kr
På lager
Leveringstid: 6-7 dage
Køb nu
Hulténs DK favicon
Hulténs DK
Umage, Aluvia Lampeskærm Ø40 cm Pearl White
2.050 kr
Total: 2.050 kr
På lager
Leveringstid: 1-2 dage
Køb nu

Prishistorik

Stabil pris

Specifikationer

Mærke: UMAGE
Kategori: Lampeskærme