Ubiquiti UniFi Switch USW-16-POE

4.7 (132 anmeldelser)

Ubiquiti UniFi Switch USW-16-POE er en administreret netværksswitch designet til professionelle installationer. Med 16 Gigabit-porte, heraf 8 PoE+ og 2 SFP-porte, er den ideel til at tilslutte og strømforsyne flere enheder samtidigt. Den kan monteres i rack og understøttes af UniFi Controller for nem administration og fejlfinding.

Ubiquiti UniFi Switch USW-16-POE koster lige nu 2.490 kr. En stigning på 14,3 % i forhold til den laveste registrerede pris på 2.178 kr. Vores prishistorik bygger på 101 prisobservationer, hvor prisen har bevæget sig mellem 2.178 kr (25. april 2026) og 2.490 kr (16. juli 2026).

Den billigste pris lige nu er 2.490 kr hos Komplett DK.

Sammenlign priser

Bedste pris inkl. fragt
Komplett DK favicon
Komplett DK
Ubiquiti UniFi USW-16-POE Switch
2.490 kr
Total: 2.490 kr
På lager
Leveringstid: 1-2 dage
Køb nu
Dustin DK favicon
Dustin DK
Ubiquiti Unifi Usw 16 Switch 50w
2.494 kr
Total: 2.494 kr
På lager
Leveringstid: 1-2 dage
Køb nu
Dustin DK favicon
Dustin DK
Ubiquiti Unifi Usw 16 Switch 50w
2.494 kr
Total: 2.494 kr
På lager
Leveringstid: 1-2 dage
Køb nu
CompuMail DK favicon
CompuMail DK
Ubiquiti UniFi Switch USW-16-POE Switch 16-porte Gigabit PoE+
2.499 kr
Total: 2.499 kr
På lager
Leveringstid: 1-2 dage
Køb nu
Proshop.dk favicon
Proshop.dk
Ubiquiti UniFi Switch Standard 16 PoE
2.569 kr
+ fri fragt
Total: 2.569 kr
På lager
Leveringstid: 2-12 hverdage
Køb nu
Ultrashop favicon
Ultrashop
Ubiquiti UniFi Switch USW-16-POE Switch 16-porte Gigabit PoE+
2.939 kr
+ fri fragt
Total: 2.939 kr
På lager
Leveringstid: 1-2 dage
Køb nu
COMTEK favicon
COMTEK
Ubiquiti UniFi Switch USW-16-POE
3.035 kr
+ 49 kr fragt
Total: 3.084 kr
På lager
Leveringstid: New
Køb nu
Teknikproffset DK favicon
Teknikproffset DK
UniFi 16Port Gigabit Switch with PoE and SFP
3.069 kr
Total: 3.069 kr
På lager
Leveringstid: 1-2 dage
Køb nu
MAXiPRO favicon
MAXiPRO
Ubiquiti Unifi 16port Gigabit Switch With Poe And Sfp
3.540 kr
+ 39 kr fragt
Total: 3.579 kr
På lager
Leveringstid: 2-4 dage
Køb nu

Prishistorik

Steget 7.3%

Specifikationer

Mærke: UBIQUITI
Kategori: Hubs og switches