Ubiquiti UniFi QSFP28 LR4

Ubiquiti UniFi QSFP28 LR4 er et transceivermodul designet til 100GbE-forbindelser over lange afstande op til 10 km via singlemode fiber. Modulet har lavt strømforbrug på 4 W og benytter LC-fiberstik, hvilket gør installationen nem i eksisterende netværk. Det understøtter bølgelængder fra 1295 til 1309 nm og er kompatibelt med Ubiquiti-systemer for problemfri integration.

Ubiquiti UniFi QSFP28 LR4 koster lige nu 2.327 kr. En stigning på 1,8 % i forhold til den laveste registrerede pris på 2.285 kr. Vores prishistorik bygger på 69 prisobservationer, hvor prisen har bevæget sig mellem 2.285 kr (13. maj 2026) og 2.327 kr (03. juli 2026).

Den billigste pris lige nu er 2.327 kr hos Proshop.dk.

Sammenlign priser

Bedste pris inkl. fragt
Proshop.dk favicon
Proshop.dk
Ubiquiti UniFi QSFP28 transceiver module 100GbE
2.327 kr
+ fri fragt
Total: 2.327 kr
På lager
Leveringstid: 2-12 hverdage
Køb nu
Ultrashop favicon
Ultrashop
Ubiquiti QSFP28 transceiver that
2.719 kr
+ fri fragt
Total: 2.719 kr
På lager
Leveringstid: 1-2 dage
Køb nu
Dustin DK favicon
Dustin DK
Ubiquiti Unifi 100g Lr4 Single-mode Optical Module
2.869 kr
Total: 2.869 kr
På lager
Leveringstid: 1-2 dage
Køb nu

Prishistorik

Stabil pris

Specifikationer

Mærke: UBIQUITI