Ubiquiti UniFi 6 Enterprise

4.9 (78 anmeldelser)

Ubiquiti UniFi 6 Enterprise er et kraftfuldt Wi-Fi 6E adgangspunkt, der understøtter hastigheder op til 10,2 Gb/s. Det integreres nemt i Unifi-systemet og skaber et sammenhængende trådløst netværk. Ideel til steder, hvor højtydende internetforbindelse er afgørende. Enheder kan skifte gnidningsløst mellem adgangspunkter uden tab af kvalitet.

Ubiquiti UniFi 6 Enterprise koster lige nu 2.193 kr. En stigning på 11,7 % i forhold til den laveste registrerede pris på 1.964 kr. Vores prishistorik bygger på 101 prisobservationer, hvor prisen har bevæget sig mellem 1.964 kr (17. april 2026) og 2.193 kr (03. juni 2026).

Den billigste pris lige nu er 2.193 kr hos CompuMail DK.

Sammenlign priser

Bedste pris inkl. fragt
CompuMail DK favicon
CompuMail DK
UBI U6-E Wi-Fi Access Point 2.4/5/6 GHz 10200 MBit/s
2.193 kr
Total: 2.193 kr
På lager
Leveringstid: 1-2 dage
Køb nu
Proshop.dk favicon
Proshop.dk
Ubiquiti U6-Enterprise UniFi U6 Enterprise
2.204 kr
+ fri fragt
Total: 2.204 kr
På lager
Leveringstid: 2-12 hverdage
Køb nu
Dustin DK favicon
Dustin DK
Ubiquiti Unifi 6 Enterprise Adgangspunkt
2.299 kr
Total: 2.299 kr
På lager
Leveringstid: 1-2 dage
Køb nu
Av-Cables DK favicon
Av-Cables DK
Ubiquiti UniFi 6 Enterprise adgangspunkt med Wi-Fi 6E
2.389 kr
Total: 2.389 kr
Udsolgt
Leveringstid: 5-10 dage
Køb nu
Komplett DK favicon
Komplett DK
Ubiquiti UniFi U6 Enterprise Access Point
2.390 kr
Total: 2.390 kr
På lager
Leveringstid: 1-2 dage
Køb nu
Dustin DK favicon
Dustin DK
Ubiquiti Unifi 6 Enterprise Adgangspunkt
2.436 kr
Total: 2.436 kr
På lager
Leveringstid: 1-2 dage
Køb nu
Boligcenter.dk favicon
Boligcenter.dk
UBIQUITI UniFi6 Enterprise adgangspunkt Hvid
2.499 kr
+ 69 kr fragt
Total: 2.568 kr
På lager
Leveringstid: 5-8 Hverdage
Køb nu
Ultrashop favicon
Ultrashop
UBI U6-E Wi-Fi Access Point 2.4/5/6 GHz 10200 MBit/s
2.729 kr
+ fri fragt
Total: 2.729 kr
På lager
Leveringstid: 1-2 dage
Køb nu
Teknikproffset DK favicon
Teknikproffset DK
Ubiquiti UniFi 6 Enterprise WiFi 6E-basestation
3.256 kr
Total: 3.256 kr
På lager
Leveringstid: 1-2 dage
Køb nu

Prishistorik

Stabil pris

Specifikationer

Mærke: UBIQUITI
Kategori: Trådløse adgangspunkter
funktioner: MIMO, PoE
type: Wireless-AC, Wireless-B, Wireless-G, Wireless-N