Treksta Lynx BOA 8" Gore-Tex 38

Bedste pris
Stabil pris
1.199kr
1.999 krSPAR 40%
hos Friluft DK
På lagerFri fragtLaveste

Treksta Lynx BOA 8" Gore-Tex er en jagtstøvle med mellemhøjt skaft og BOA-snøresystem, der gør det nemt at tage støvlen af og på. Støvlen er 100% vandtæt og åndbar takket være Gore-Tex membranen. Hypergrip IceLock-sålen sikrer høj skridsikkerhed på is og glatte underlag, hvilket gør støvlen velegnet til krævende jagt- og vandreture i udfordrende terræn.

Treksta Lynx BOA 8" Gore-Tex 38 koster lige nu 1.199 kr. Den laveste pris, der nogensinde er registreret - ca. 9,8 % lavere end den højeste registrerede pris på 1.330 kr. Vores prishistorik bygger på 32 prisobservationer, hvor prisen har bevæget sig mellem 1.199 kr (29. maj 2026) og 1.330 kr (10. maj 2026).

Den billigste pris lige nu er 1.199 kr hos Friluft DK.

Sammenlign priser

Bedste pris inkl. fragt
Friluft DK favicon
Friluft DK
Treksta Lynx BOA 8" Gore-Tex 38
1.199 kr
Total: 1.199 kr
På lager
Leveringstid: 1-2 dage
Køb nu
HUNTERS´ POINT ApS favicon
HUNTERS´ POINT ApS
Treksta Lynx Boa 8" GTX Støvle
1.499 kr
+ 39 kr fragt
Total: 1.538 kr
På lager
Leveringstid: 1 - 3 dage
Køb nu
Jagt Jakt favicon
Jagt Jakt
Lynx Boa GTX Jagtstøvle
1.999 kr
+ fri fragt
Total: 1.999 kr
På lager
Leveringstid: 2-4 dage
Køb nu
Specialbutikken favicon
Specialbutikken
Treksta Tundra Boa HTX 8" Vandrestøvle
1.999 kr
+ 55 kr fragt
Total: 2.054 kr
På lager
Leveringstid: 2-5 hverdage
Køb nu

Prishistorik

Stabil pris

Specifikationer

Mærke: Treksta