Teltonika RUTM16

Bedste pris
Stabil pris
2.135kr
3.169 krSPAR 33%
hos CompuMail DK
På lagerFri fragtLaveste

Teltonika RUTM16 er en 4G router med Wi-Fi 5, der tilbyder både trådløs og kablet netværksforbindelse via en 4-port switch og 1GbE. Routeren understøtter både 3G og 4G og kan monteres på DIN-skinne, væg eller plan overflade. Dual SIM-funktionen giver operatørredundans, hvilket øger driftssikkerheden, og det anodiserede aluminiumshus sikrer robusthed til både private og erhvervsmæssige netværksløsninger.

Teltonika RUTM16 koster lige nu 2.135 kr. Den laveste pris, der nogensinde er registreret - ca. 2,1 % lavere end den højeste registrerede pris på 2.180 kr. Vores prishistorik bygger på 79 prisobservationer, hvor prisen har bevæget sig mellem 2.135 kr (16. juli 2026) og 2.180 kr (09. maj 2026).

Den billigste pris lige nu er 2.135 kr hos CompuMail DK.

Sammenlign priser

Bedste pris inkl. fragt
CompuMail DK favicon
CompuMail DK
Teltonika RUTM16 4G Router Desktop
2.135 kr
Total: 2.135 kr
På lager
Leveringstid: 1-2 dage
Køb nu
Proshop.dk favicon
Proshop.dk
Teltonika RUTM16 CAT 6 LTE Router Wireless router 802.11a/b/g/n/Wi-Fi 5 Wave 2
2.366 kr
+ fri fragt
Total: 2.366 kr
På lager
Leveringstid: 2-12 hverdage
Køb nu
Dustin DK favicon
Dustin DK
Teltonika Rutm16 Industrial 4g Router
2.374 kr
Total: 2.374 kr
På lager
Leveringstid: 1-2 dage
Køb nu
Ultrashop favicon
Ultrashop
Teltonika Networks RUTM16 4G
3.169 kr
+ fri fragt
Total: 3.169 kr
På lager
Leveringstid: 1-2 dage
Køb nu

Prishistorik

Stabil pris

Specifikationer

Mærke: Teltonika