SteelSeries Arctis Nova Pro

SteelSeries Arctis Nova Pro headset leverer enestående lydkvalitet til seriøse gamere. Det kablede design med Nova Pro Acoustic System og Premium High Fidelity-drivere sikrer en fordybende oplevelse. Med aktiv støjreduktion og GameDAC Gen 2 for PS4 og PS5, er det ideelt til enhver gaming-session.

SteelSeries Arctis Nova Pro koster lige nu 1.591 kr. En stigning på 5,8 % i forhold til den laveste registrerede pris på 1.504 kr. Vores prishistorik bygger på 101 prisobservationer, hvor prisen har bevæget sig mellem 1.504 kr (28. marts 2026) og 1.707 kr (07. marts 2026).

Den billigste pris lige nu er 1.591 kr hos CompuMail DK.

Anmeldelser

Sammenlign priser

Bedste pris inkl. fragt
CompuMail DK favicon
CompuMail DK
SteelSeries Arctis Nova Pro Kablet Høretelefoner Sort
1.591 kr
Total: 1.591 kr
På lager
Leveringstid: 1-2 dage
Køb nu
Komplett DK favicon
Komplett DK
Steelseries Arctis Nova Pro Gamingheadset
1.739 kr
Total: 1.739 kr
Udsolgt
Leveringstid: 5-10 dage
Køb nu
Teknikproffset DK favicon
Teknikproffset DK
SteelSeries Arctis Nova Pro Kabling Headset Sort
1.755 kr
Total: 1.755 kr
På lager
Leveringstid: 1-2 dage
Køb nu
Ultrashop favicon
Ultrashop
SteelSeries Arctis Nova Pro Kablet Høretelefoner Sort
1.799 kr
+ fri fragt
Total: 1.799 kr
På lager
Leveringstid: 1-2 dage
Køb nu
Proshop.dk favicon
Proshop.dk
SteelSeries Arctis Nova Pro Wired Gaming headset PC & PS
1.890 kr
+ fri fragt
Total: 1.890 kr
På lager
Leveringstid: 2-12 hverdage
Køb nu
WEBdanes favicon
WEBdanes
SteelSeries Arctis Nova Pro Gaming Headset
1.949 kr
+ fri fragt
Total: 1.949 kr
På lager
Leveringstid: 1-2 hverdage
Køb nu
Dustin DK favicon
Dustin DK
Steelseries Arctis Nova Pro Sort
1.999 kr
Total: 1.999 kr
På lager
Leveringstid: 1-2 dage
Køb nu
Dustin DK favicon
Dustin DK
Steelseries Arctis Nova Pro Sort
1.999 kr
Total: 1.999 kr
På lager
Leveringstid: 1-2 dage
Køb nu

Prishistorik

Stabil pris

Specifikationer

Mærke: SteelSeries
Kategori: Hovedtelefoner og headset