Steelseries Arctis Nova 3

Steelseries Arctis Nova 3 er et let gaming headset udstyret med Nova Acoustic System og High Fidelity Drivers for krystalklar lyd. Det har et komfortabelt ComfortMAX-system med fire indstillingsmuligheder, så pasformen altid er perfekt. Den ClearCast Gen 2 mikrofon reducerer baggrundsstøj, mens dynamisk RGB-belysning giver en visuel opgradering. Kompatibilitet med PC, Mac, PlayStation, Switch og mobile enheder via USB-C gør det til et alsidigt valg.

Steelseries Arctis Nova 3 koster lige nu 649 kr. En stigning på 0,2 % i forhold til den laveste registrerede pris på 648 kr. Vores prishistorik bygger på 101 prisobservationer, hvor prisen har bevæget sig mellem 648 kr (02. juni 2026) og 749 kr (13. april 2026).

Den billigste pris lige nu er 649 kr hos Proshop.dk.

Anmeldelser

Sammenlign priser

Bedste pris
Proshop.dk favicon
Proshop.dk
SteelSeries Arctis Nova 3 Gaming headset Sort
649 kr
+ 39 kr fragt
Total: 688 kr
På lager
Leveringstid: 2-12 hverdage
Køb nu
Dustin DK favicon
Dustin DK
Steelseries Arctis Nova 3 Usb-c Sort
749 kr
Total: 749 kr
På lager
Leveringstid: 1-2 dage
Køb nu
Komplett DK favicon
Komplett DK
Steelseries Arctis Nova 3 Headset
756 kr
Total: 756 kr
På lager
Leveringstid: 1-2 dage
Køb nu
CompuMail DK favicon
CompuMail DK
SteelSeries Arctis Nova 3 Kablet Høretelefoner Sort
761 kr
Total: 761 kr
På lager
Leveringstid: 1-2 dage
Køb nu
Teknikproffset DK favicon
Teknikproffset DK
SteelSeries Arctis Nova 3 Kabling Headset Sort
807 kr
Total: 807 kr
På lager
Leveringstid: 1-2 dage
Køb nu
Dustin DK favicon
Dustin DK
Steelseries Arctis Nova 3 Stereo Usb-c Sort
849 kr
Total: 849 kr
På lager
Leveringstid: 1-2 dage
Køb nu
Ultrashop favicon
Ultrashop
SteelSeries Arctis Nova 3 Kablet Høretelefoner Sort
899 kr
+ fri fragt
Total: 899 kr
På lager
Leveringstid: 1-2 dage
Køb nu

Prishistorik

Faldet 1.5%

Specifikationer

Mærke: SteelSeries
Kategori: Hovedtelefoner og headset