SIKA Super Clog

4.9 (17 anmeldelser)
SIKA Super Clog
Bedste pris
Stabil pris
1.399kr
1.824 krSPAR 23%
hos Modekompagniet
På lagerFri fragtLaveste

SIKA Super Clog er en komfortabel sikkerhedstræsko fremstillet af åndbart, vandafvisende og slidstærkt Permair® læder med asfaltlæder på siderne. Den robuste og skridhæmmende ydersål af PU/TPU giver et godt stigegreb, mens stabilisatoren i svangen mindsker risikoen for vridskader. Inderfóret af svedabsorberende og åndbart Politex er både hurtigttørrende og slidstærkt. Træskoen har alu tåværn og fiber sømværn.

SIKA Super Clog koster lige nu 1.399 kr. Den laveste pris, der nogensinde er registreret - ca. 6,0 % lavere end den højeste registrerede pris på 1.488 kr. Vores prishistorik bygger på 70 prisobservationer, hvor prisen har bevæget sig mellem 1.399 kr (27. maj 2026) og 1.488 kr (09. maj 2026).

Den billigste pris lige nu er 1.399 kr hos Modekompagniet.

Sammenlign priser

Bedste pris inkl. fragt
Modekompagniet favicon
Modekompagniet
SIKA SUPER CLOG SORT SIKKERHEDSTRÆSKO 101
1.399 kr
+ fri fragt
Total: 1.399 kr
På lager
Leveringstid: 0 dage
Køb nu
Homeshop DK favicon
Homeshop DK
SIKA Super Clog kap Sikkerhedssko Alu tåværn, fiber sømværn
1.488 kr
+ 49 kr fragt
Total: 1.537 kr
På lager
Leveringstid: 2-5 hverdage
Køb nu
Sikkerhedsgiganten favicon
Sikkerhedsgiganten
Sika Super Clog S3 SRC sort / 39 | Fodtøj | |
1.824 kr
+ fri fragt
Total: 1.824 kr
På lager
Leveringstid: 2 dage
Køb nu
Specialbutikken favicon
Specialbutikken
Sika 101 Super Clog sikkerhedstræsko S3
1.824 kr
+ 55 kr fragt
Total: 1.879 kr
På lager
Leveringstid: 2-5 hverdage
Køb nu

Prishistorik

Stabil pris

Specifikationer

Mærke: Sika Footwear