Siemens 5SL Automatsikring 32A

Siemens 5SL automatsikringen er designet til sikring af elektriske installationer med en kapacitet på 32A. Med sin C-karakteristik og en brydeevne på 10kA, er den ideel til overbelastningsbeskyttelse i tavler og elskabe. Automatsikringen har en robust konstruktion og kan nemt integreres i eksisterende systemer.

Siemens 5SL Automatsikring 32A koster lige nu 358 kr. En stigning på 59,1 % i forhold til den laveste registrerede pris på 225 kr. Vores prishistorik bygger på 101 prisobservationer, hvor prisen har bevæget sig mellem 225 kr (05. juni 2026) og 388 kr (02. juli 2026).

Den billigste pris lige nu er 358 kr hos Proshop.dk.

Sammenlign priser

Bedste pris
Proshop.dk favicon
Proshop.dk
Siemens Automatsikring 10ka 3+n-p c 32a
358 kr
+ 39 kr fragt
Total: 397 kr
På lager
Leveringstid: 2-12 hverdage
Køb nu
BilligVVS DK favicon
BilligVVS DK
Siemens automatsikring C 3P+N 32A, grå
499 kr
+ 39 kr fragt
Total: 538 kr
På lager
Leveringstid: 1-2 dage
Køb nu
WATTOO.DK favicon
WATTOO.DK
Siemens 5SL4, Automatsikring C 32A, 400Vac, 3P+N, 10kA, 4 modul
656 kr
+ 39 kr fragt
Total: 695 kr
På lager
Leveringstid: 1-2 dage
Køb nu
LavprisEl favicon
LavprisEl
Siemens 5SL Automatsikring 3P+N 10kA 32A, grå
679 kr
+ 39 kr fragt
Total: 718 kr
På lager
Leveringstid: 1-2 dage
Køb nu
LavprisVVS favicon
LavprisVVS
Siemens 32A automatsikring C 3P+N i grå
719 kr
+ 39 kr fragt
Total: 758 kr
På lager
Leveringstid: 1-2 dage
Køb nu
Greenline favicon
Greenline
Siemens 5SL automatsikring C 3P+0, 32 A
739 kr
+ 39 kr fragt
Total: 778 kr
På lager
Leveringstid: 1-2 dage
Køb nu

Prishistorik

Stabil pris

Specifikationer

Mærke: Siemens
Kategori: Optagere