Shimano Ultegra ST-R8170 Skivebremsesæt

Shimano Ultegra ST-R8170 skivebremsesæt tilbyder præcis bremsning med en hydraulisk kaliber og olieslange, perfekt til elektroniske gearskift. Designet sikrer effektiv ydeevne på landevejen, mens den trådløse forbindelse forbedrer aerodynamikken.

Shimano Ultegra ST-R8170 Skivebremsesæt koster lige nu 2.599 kr. En stigning på 7,4 % i forhold til den laveste registrerede pris på 2.421 kr. Vores prishistorik bygger på 101 prisobservationer, hvor prisen har bevæget sig mellem 2.421 kr (17. maj 2026) og 2.960 kr (01. maj 2026).

Den billigste pris lige nu er 2.599 kr hos Cykelpartner.dk.

Sammenlign priser

Bedste pris inkl. fragt
Cykelpartner.dk favicon
Cykelpartner.dk
Shimano Ultegra R8170 Skifte- og bremsegreb højre
2.599 kr
+ fri fragt
Total: 2.599 kr
På lager
Leveringstid: 1-3 dage
Køb nu
Bikepack.dk favicon
Bikepack.dk
Shimano Db Set Front St-r8170 ,br-r8170 Cykel skivebremsesæt
2.973 kr
+ 39 kr fragt
Total: 3.012 kr
På lager
Leveringstid: 3-7 dage
Køb nu
MAXiPRO favicon
MAXiPRO
Shimano Db Set Front St-r8170 ,br-r8170 Cykel skivebremsesæt
2.973 kr
+ 39 kr fragt
Total: 3.012 kr
På lager
Leveringstid: 3-7 dage
Køb nu
Cykelexperten.dk favicon
Cykelexperten.dk
Shimano Skiftegreb + Bremse Ultegra ST-R8170 + BR-8170KT 12sp Højre
3.699 kr
+ 39 kr fragt
Total: 3.738 kr
På lager
Køb nu

Prishistorik

Faldet 6.3%

Specifikationer

Mærke: Shimano
Kategori: Cykeltransmissionsdele