Shimano Ultegra PD-R8000

4.8 (2 anmeldelser)
Shimano Ultegra PD-R8000
Bedste pris
Stabil pris
826kr
1.018 krSPAR 19%
hos Proshop.dk
På lagerLaveste

Shimano Ultegra PD-R8000 pedaler er designet med en letvægts carbon krop og en ekstrabred trædeflade, der sikrer maksimal kraftoverførsel og stabilitet. Velegnet til både konkurrence og entusiastiske cyklister, kombinerer disse pedaler holdbarhed med ydeevne.

Shimano Ultegra PD-R8000 koster lige nu 826 kr. Den laveste pris, der nogensinde er registreret - ca. 5,9 % lavere end den højeste registrerede pris på 878 kr. Vores prishistorik bygger på 101 prisobservationer, hvor prisen har bevæget sig mellem 826 kr (15. april 2026) og 878 kr (23. april 2026).

Den billigste pris lige nu er 826 kr hos Proshop.dk.

Sammenlign priser

Bedste pris
Proshop.dk favicon
Proshop.dk
Shimano PD-R8000 bicycle pedal
826 kr
+ 39 kr fragt
Total: 865 kr
På lager
Leveringstid: 2-12 hverdage
Køb nu
Cykelpartner.dk favicon
Cykelpartner.dk
Shimano Ultegra Carbon Pedaler PD-R8000 model SPD-SL
865 kr
+ fri fragt
Total: 865 kr
På lager
Leveringstid: 1-3 dage
Køb nu
MAXiPRO favicon
MAXiPRO
Shimano Pedal Spd-sl Inkl. Sm-sh11 Pd-r8000 Ultegra Cykelpedal
915 kr
+ 39 kr fragt
Total: 954 kr
På lager
Leveringstid: 3-7 dage
Køb nu
Bikepack.dk favicon
Bikepack.dk
Shimano Pedal Spd-sl Inkl. Sm-sh11 Pd-r8000 Ultegra Cykelpedal
924 kr
+ 39 kr fragt
Total: 963 kr
På lager
Leveringstid: 3-7 dage
Køb nu
Cykelexperten.dk favicon
Cykelexperten.dk
Shimano Pedal SPD-SL m/Klampe SM-SH11 PD-R8000 Ultegra
1.018 kr
+ 39 kr fragt
Total: 1.057 kr
På lager
Køb nu

Prishistorik

Stabil pris

Specifikationer

Mærke: Shimano
Kategori: Cykeltransmissionsdele
brug: Landevejscykling
primært materiale: Kulfiber
type: Uden clips