Shimano Ultegra Kassette 11-34T HG800

4.9 (510 anmeldelser)

Shimano Ultegra HG800 kassetten giver dig 11 gear og en tandkombination fra 11 til 34 tænder. Perfekt til cyklister, der værdsætter jævne og præcise gearskift på deres landevejscykel.

Shimano Ultegra Kassette 11-34T HG800 koster lige nu 529 kr. En stigning på 6,7 % i forhold til den laveste registrerede pris på 496 kr. Vores prishistorik bygger på 101 prisobservationer, hvor prisen har bevæget sig mellem 496 kr (20. april 2026) og 529 kr (18. juni 2026).

Den billigste pris lige nu er 529 kr hos Cykelpartner.dk.

Sammenlign priser

Bedste pris inkl. fragt
Cykelpartner.dk favicon
Cykelpartner.dk
Shimano Ultegra Kassette 11 gear 11-34 tands HG800
529 kr
+ fri fragt
Total: 529 kr
På lager
Leveringstid: 1-3 dage
Køb nu
Bikepack.dk favicon
Bikepack.dk
Shimano Kassette 11sp 11-34 Cs-hg800-11 Ultegra Cykel kassette
579 kr
+ 39 kr fragt
Total: 618 kr
På lager
Leveringstid: 3-7 dage
Køb nu
MAXiPRO favicon
MAXiPRO
Shimano Kassette 11sp 11-34 Cs-hg800-11 Ultegra Cykel kassette
579 kr
+ 39 kr fragt
Total: 618 kr
På lager
Leveringstid: 3-7 dage
Køb nu
Dania Bikes favicon
Dania Bikes
CS-HG800-11 11 Speed 11-34T Kassette
589 kr
+ fri fragt
Total: 589 kr
På lager
Leveringstid: 1-2 hverdage
Køb nu
Cykelexperten.dk favicon
Cykelexperten.dk
Shimano Kassette 11 Speed 11-34 CS-HG800-11 Ultegra
759 kr
+ 39 kr fragt
Total: 798 kr
På lager
Køb nu

Prishistorik

Stabil pris

Specifikationer

Mærke: Shimano
Kategori: Cykeltransmissionsdele