Shimano Ultegra Hydraulisk Skivebremse BR-R8170

Opgrader din cykel med Shimano Ultegra BR-R8170, en hydraulisk skivebremse designet til præcis og pålidelig bremseevne. Med et 2-stemplet flat mount design sikrer den jævn og kraftfuld bremsning, perfekt til kræsne cykelentusiaster.

Shimano Ultegra Hydraulisk Skivebremse BR-R8170 koster lige nu 571 kr. En stigning på 4,2 % i forhold til den laveste registrerede pris på 548 kr. Vores prishistorik bygger på 101 prisobservationer, hvor prisen har bevæget sig mellem 548 kr (17. april 2026) og 576 kr (18. april 2026).

Den billigste pris lige nu er 571 kr hos Bikepack.dk.

Sammenlign priser

Bedste pris
Bikepack.dk favicon
Bikepack.dk
Shimano Disc Brake Caliper Hydr Front Br-r8170 Ultegra Cykelbremser
571 kr
+ 39 kr fragt
Total: 610 kr
På lager
Leveringstid: 3-7 dage
Køb nu
Bedste pris
MAXiPRO favicon
MAXiPRO
Shimano Disc Brake Caliper Hydr Front Br-r8170 Ultegra Cykelbremser
571 kr
+ 39 kr fragt
Total: 610 kr
På lager
Leveringstid: 3-7 dage
Køb nu
Cykelpartner.dk favicon
Cykelpartner.dk
Shimano Ultegra Bremsekaliber hydraulisk Front
595 kr
+ fri fragt
Total: 595 kr
På lager
Leveringstid: 1-3 dage
Køb nu
Cykelexperten.dk favicon
Cykelexperten.dk
Shimano Skivebremse Kaliber Hydraulisk Ultegra Front BR-MT410
699 kr
+ 39 kr fragt
Total: 738 kr
På lager
Køb nu

Prishistorik

Stabil pris

Specifikationer

Mærke: Shimano
Kategori: Cykelbremsedele