Shimano Ultegra C50 Carbon Disc Forhjul

4.9 (32 anmeldelser)

Shimano Ultegra C50 Carbon Disc forhjul er designet til landevejscyklister, der søger en balance mellem aerodynamik og lav vægt. Hjulet har en 50 mm høj carbon fælg og er tubeless-kompatibelt, hvilket sikrer mindre rullemodstand og en jævnere cykeloplevelse. Ideelt til dem, der ønsker en pålidelig og avanceret løsning.

Shimano Ultegra C50 Carbon Disc Forhjul koster lige nu 4.302 kr. En stigning på 1,2 % i forhold til den laveste registrerede pris på 4.253 kr. Vores prishistorik bygger på 101 prisobservationer, hvor prisen har bevæget sig mellem 4.253 kr (18. april 2026) og 4.302 kr (16. april 2026).

Den billigste pris lige nu er 4.302 kr hos Cykelexperten.dk.

Sammenlign priser

Bedste pris
Cykelexperten.dk favicon
Cykelexperten.dk
Shimano Ultegra C50 Carbon Disc Tubeless Front
4.302 kr
+ 39 kr fragt
Total: 4.341 kr
På lager
Køb nu
Cykelpartner.dk favicon
Cykelpartner.dk
Shimano Ultegra C50 Forhjul Carbon 700c Tubeless
4.328 kr
+ fri fragt
Total: 4.328 kr
På lager
Leveringstid: 1-3 dage
Køb nu
MAXiPRO favicon
MAXiPRO
Shimano Wheel Front R8170-c50 Carb Tubeless Disc Br Ethru Cykelhjul
4.432 kr
+ 39 kr fragt
Total: 4.471 kr
På lager
Leveringstid: 3-7 dage
Køb nu
Bikepack.dk favicon
Bikepack.dk
Shimano Wheel Front R8170-c50 Carb Tubeless Disc Br Ethru Cykelhjul
4.476 kr
+ 39 kr fragt
Total: 4.515 kr
På lager
Leveringstid: 3-7 dage
Køb nu

Prishistorik

Stabil pris

Specifikationer

Mærke: Shimano
Kategori: Cykelhjul
funktioner: Bremseskivekompatibelt, Kulfiber
stil: Slangeløs
type: Landevejscykel