Shimano Ultegra BR-R8000

Bedste pris
Stabil pris
399kr
589 krSPAR 32%
hos Dania Bikes
På lagerFri fragtLaveste

Shimano Ultegra BR-R8000 bremseklo er designet til en effektiv bremseoplevelse bag på cyklen. Den har en centerbolt montering og kommer med udskiftelig bremsegummi, der sikrer langvarig ydeevne. Designet giver plads til bredere 28 mm dæk, hvilket giver ekstra komfort og kontrol.

Shimano Ultegra BR-R8000 koster lige nu 399 kr. Den laveste pris, der nogensinde er registreret. Vores prishistorik bygger på 101 prisobservationer, hvor prisen har bevæget sig mellem 399 kr (28. marts 2026) og 399 kr (28. marts 2026).

Den billigste pris lige nu er 399 kr hos Dania Bikes.

Sammenlign priser

Bedste pris inkl. fragt
Dania Bikes favicon
Dania Bikes
Shimano ULTEGRA Kaliberbremse BR-R8000 Bag
399 kr
+ fri fragt
Total: 399 kr
På lager
Leveringstid: 1-2 hverdage
Køb nu
Cykelpartner.dk favicon
Cykelpartner.dk
Shimano Ultegra Bremseklo BR-R8000 til baghjul
509 kr
+ fri fragt
Total: 509 kr
På lager
Leveringstid: 1-3 dage
Køb nu
Bikepack.dk favicon
Bikepack.dk
Shimano Bagbremse Br-r8000 Ultegra Inkl R55c4 Cykelbremser
515 kr
+ 39 kr fragt
Total: 554 kr
På lager
Leveringstid: 3-7 dage
Køb nu
MAXiPRO favicon
MAXiPRO
Shimano Bagbremse Br-r8000 Ultegra Inkl R55c4 Cykelbremser
515 kr
+ 39 kr fragt
Total: 554 kr
På lager
Leveringstid: 3-7 dage
Køb nu
Cykelexperten.dk favicon
Cykelexperten.dk
Shimano Bremsekaliber BR-R8000 Ultegra Bag Inkl R55C4
589 kr
+ 39 kr fragt
Total: 628 kr
På lager
Køb nu

Prishistorik

Stabil pris

Specifikationer

Mærke: Shimano
Kategori: Cykelbremsebakker