Shimano SLX CS-M7100 12-speed Kassette

Shimano SLX CS-M7100 12-speed kassette er designet til mountainbikere, der søger præcision og ydeevne. Med et bredt gearområde fra 10 til 51 tænder, sikrer den optimal kadence på ujævnt terræn. Lavet med pålidelig SLX kvalitet, gør den din cykeloplevelse glattere og mere effektiv.

Shimano SLX CS-M7100 12-speed Kassette koster lige nu 749 kr. En stigning på 16,5 % i forhold til den laveste registrerede pris på 643 kr. Vores prishistorik bygger på 101 prisobservationer, hvor prisen har bevæget sig mellem 643 kr (15. maj 2026) og 749 kr (23. juni 2026).

Den billigste pris lige nu er 749 kr hos Dania Bikes.

Sammenlign priser

Bedste pris inkl. fragt
Dania Bikes favicon
Dania Bikes
Shimano SLX CS-M7100 12 Speed 10-51T Kassette
749 kr
+ fri fragt
Total: 749 kr
På lager
Leveringstid: 1-2 hverdage
Køb nu
Bikepack.dk favicon
Bikepack.dk
Shimano Kassette 12sp 10-51 Cs-m7100-12 Cykel kassette
785 kr
+ 39 kr fragt
Total: 824 kr
På lager
Leveringstid: 3-7 dage
Køb nu
MAXiPRO favicon
MAXiPRO
Shimano Kassette 12sp 10-51 Cs-m7100-12 Cykel kassette
785 kr
+ 39 kr fragt
Total: 824 kr
På lager
Leveringstid: 3-7 dage
Køb nu
Cykelpartner.dk favicon
Cykelpartner.dk
Shimano SLX Kassette 12 gear 10-51 tands M7100
799 kr
+ fri fragt
Total: 799 kr
På lager
Leveringstid: 1-3 dage
Køb nu
Cykelexperten.dk favicon
Cykelexperten.dk
Shimano Kassette SLX 10-51 12sp CS-M7100-12
1.049 kr
+ 39 kr fragt
Total: 1.088 kr
På lager
Køb nu

Prishistorik

Stabil pris

Specifikationer

Mærke: Shimano
Kategori: Cykeltransmissionsdele