Shimano PD-T8000 Deore XT

4.8 (948 anmeldelser)

Shimano PD-T8000 Deore XT kombi cykelpedal tilbyder alsidighed med både en SPD klik-mekanisme og en traditionel platformsdesign. Ideel til trekking og mountainbike, giver denne pedal stabilitet og kontrol på alle typer terræn. Fremstillet i slidstærkt rustfrit stål for langvarig ydelse.

Shimano PD-T8000 Deore XT koster lige nu 649 kr. En stigning på 3,5 % i forhold til den laveste registrerede pris på 627 kr. Vores prishistorik bygger på 101 prisobservationer, hvor prisen har bevæget sig mellem 627 kr (15. april 2026) og 659 kr (18. april 2026).

Den billigste pris lige nu er 649 kr hos Proshop.dk.

Sammenlign priser

Bedste pris
Proshop.dk favicon
Proshop.dk
Shimano PD-T8000 bicycle pedal
649 kr
+ 39 kr fragt
Total: 688 kr
På lager
Leveringstid: 2-12 hverdage
Køb nu
Bikepack.dk favicon
Bikepack.dk
Shimano Pedal Spd Inkl. Sm-sh56 Pd-t8000 Deore Xt Cykelpedal
654 kr
+ 39 kr fragt
Total: 693 kr
På lager
Leveringstid: 3-7 dage
Køb nu
Dania Bikes favicon
Dania Bikes
Shimano Deore XT Kombi MTB Pedal
659 kr
+ fri fragt
Total: 659 kr
På lager
Leveringstid: 1-2 hverdage
Køb nu
MAXiPRO favicon
MAXiPRO
Shimano Pedal Spd Inkl. Sm-sh56 Pd-t8000 Deore Xt Cykelpedal
660 kr
+ 39 kr fragt
Total: 699 kr
På lager
Leveringstid: 3-7 dage
Køb nu
Cykelpartner.dk favicon
Cykelpartner.dk
Shimano XT Pedaler Trekking SPD model PD-T8000
687 kr
+ fri fragt
Total: 687 kr
På lager
Leveringstid: 1-3 dage
Køb nu

Prishistorik

Faldet 1.5%

Specifikationer

Mærke: Shimano
Kategori: Cykeltransmissionsdele
brug: Fritidscykling, Mountainbiking
primært materiale: Aluminium
type: Uden clips