Shimano PD-M8120 Deore XT Pedal

Bedste pris
Stabil pris
649kr
853 krSPAR 24%
hos Proshop.dk
På lagerLaveste

Shimano PD-M8120 Deore XT pedal er ideel til mountainbikere, der søger robusthed og effektivitet. Med SPD-systemet og medfølgende klamper får du optimal kraftoverførsel. Pedalerne vejer 438 gram, hvilket gør dem til et solidt valg uden at gå på kompromis med vægten.

Shimano PD-M8120 Deore XT Pedal koster lige nu 649 kr. Den laveste pris, der nogensinde er registreret - ca. 10,6 % lavere end den højeste registrerede pris på 726 kr. Vores prishistorik bygger på 101 prisobservationer, hvor prisen har bevæget sig mellem 649 kr (18. juni 2026) og 726 kr (18. april 2026).

Den billigste pris lige nu er 649 kr hos Proshop.dk.

Sammenlign priser

Bedste pris
Proshop.dk favicon
Proshop.dk
Shimano PD-M8120 bicycle pedal
649 kr
+ 39 kr fragt
Total: 688 kr
På lager
Leveringstid: 2-12 hverdage
Køb nu
Cykelpartner.dk favicon
Cykelpartner.dk
Shimano XT Pedaler M8120 SPD
688 kr
+ fri fragt
Total: 688 kr
På lager
Leveringstid: 1-3 dage
Køb nu
Bikepack.dk favicon
Bikepack.dk
Shimano Pedal Spd Inkl. Sm-sh51 Pd-m8120 Deore Xt Cykelpedal
726 kr
+ 39 kr fragt
Total: 765 kr
På lager
Leveringstid: 3-7 dage
Køb nu
MAXiPRO favicon
MAXiPRO
Shimano Pedal Spd Inkl. Sm-sh51 Pd-m8120 Deore Xt Cykelpedal
726 kr
+ 39 kr fragt
Total: 765 kr
På lager
Leveringstid: 3-7 dage
Køb nu
Cykelexperten.dk favicon
Cykelexperten.dk
Shimano SPD PD-M8120 Deore XT MTB pedal inkl. SM-SH51
853 kr
+ 39 kr fragt
Total: 892 kr
På lager
Køb nu

Prishistorik

Stabil pris

Specifikationer

Mærke: Shimano
Kategori: Cykeltransmissionsdele