Shimano Dura-Ace Chainring FC-R9200 54T

4.9 (75 anmeldelser)

Shimano Dura-Ace Chainring med 54 tænder er designet til præcision og ydeevne. Specielt lavet til FC-R9200 kranksæt, er denne aluminiumsklinge ideel til cyklister, der søger optimal gearskifte og holdbarhed.

Shimano Dura-Ace Chainring FC-R9200 54T koster lige nu 1.562 kr. En stigning på 8,8 % i forhold til den laveste registrerede pris på 1.436 kr. Vores prishistorik bygger på 101 prisobservationer, hvor prisen har bevæget sig mellem 1.436 kr (15. april 2026) og 1.577 kr (08. juni 2026).

Den billigste pris lige nu er 1.562 kr hos Bikepack.dk.

Sammenlign priser

Bedste pris
Bikepack.dk favicon
Bikepack.dk
Shimano Chainring 54t-nj Fc-r9200 Cykel klinge
1.562 kr
+ 39 kr fragt
Total: 1.601 kr
På lager
Leveringstid: 3-7 dage
Køb nu
Bedste pris
MAXiPRO favicon
MAXiPRO
Shimano Chainring 54t-nj Fc-r9200 Cykel klinge
1.562 kr
+ 39 kr fragt
Total: 1.601 kr
På lager
Leveringstid: 3-7 dage
Køb nu
Cykelpartner.dk favicon
Cykelpartner.dk
Shimano Dura Ace Klinge 54 tænder Type NJ
1.699 kr
+ fri fragt
Total: 1.699 kr
På lager
Leveringstid: 1-3 dage
Køb nu
Cykelexperten.dk favicon
Cykelexperten.dk
Shimano Klinge 54T FC-R9200 110mm Dura-Ace
2.349 kr
+ 39 kr fragt
Total: 2.388 kr
På lager
Køb nu

Prishistorik

Steget 2.1%

Specifikationer

Mærke: Shimano
Kategori: Cykeltransmissionsdele