Shimano Deore XT RD-M8000-SGS

Bedste pris
Stabil pris
538kr
633 krSPAR 15%
hos Cykelexperten.dk
På lagerLaveste

Shimano Deore XT RD-M8000-SGS er en pålidelig 11-speed bagskifter designet til krævende cykelentusiaster. Den lange arm sikrer præcis skiftning og kompatibilitet med 1x11, 2x11 eller 3x11 setup. Ideel til både mountainbike og landevejscykling, leverer den en smidig og støjsvag ydeevne.

Shimano Deore XT RD-M8000-SGS koster lige nu 538 kr. Den laveste pris, der nogensinde er registreret - ca. 1,8 % lavere end den højeste registrerede pris på 548 kr. Vores prishistorik bygger på 101 prisobservationer, hvor prisen har bevæget sig mellem 538 kr (17. maj 2026) og 548 kr (17. april 2026).

Den billigste pris lige nu er 538 kr hos Cykelexperten.dk.

Sammenlign priser

Bedste pris
Cykelexperten.dk favicon
Cykelexperten.dk
Shimano Bagskifter XT M8000 Shadow+ 11-sp Sort Lang Arm
538 kr
+ 39 kr fragt
Total: 577 kr
På lager
Køb nu
Dania Bikes favicon
Dania Bikes
Shimano Deore XT RD-M8000-SGS 11 Speed Lang Arm Bagskifter
548 kr
+ fri fragt
Total: 548 kr
På lager
Leveringstid: 1-2 hverdage
Køb nu
Cykelpartner.dk favicon
Cykelpartner.dk
Shimano XT Shadow RD+ Bagskifter RD-M8000-SGS 11 gear Sort
549 kr
+ fri fragt
Total: 549 kr
På lager
Leveringstid: Ukendt leveringstid
Køb nu
Bikepack.dk favicon
Bikepack.dk
Shimano Bagskifter 11-sp Sgs 11-sp Sort Lang Arm Cykel bagskifter
633 kr
+ 39 kr fragt
Total: 672 kr
På lager
Leveringstid: 3-7 dage
Køb nu
MAXiPRO favicon
MAXiPRO
Shimano Bagskifter 11-sp Sgs 11-sp Sort Lang Arm Cykel bagskifter
633 kr
+ 39 kr fragt
Total: 672 kr
På lager
Leveringstid: 3-7 dage
Køb nu

Prishistorik

Stabil pris

Specifikationer

Mærke: Shimano
Kategori: Cykeltransmissionsdele