Shimano Deore XT M8100 Kassette

4.8 (642 anmeldelser)

Shimano Deore XT M8100 kassetten er en højtydende komponent til din MTB, der tilbyder præcise gearskift med en 12-speed konfiguration fra 10 til 51 tænder. Denne letvægtskassette er designet med BEAM SPIDER-konstruktion, som reducerer vægten, mens den forbedrer gearområdet for optimal ydeevne i varieret terræn.

Shimano Deore XT M8100 Kassette koster lige nu 930 kr. En stigning på 5,2 % i forhold til den laveste registrerede pris på 884 kr. Vores prishistorik bygger på 101 prisobservationer, hvor prisen har bevæget sig mellem 884 kr (18. april 2026) og 930 kr (17. april 2026).

Den billigste pris lige nu er 930 kr hos Bikepack.dk.

Sammenlign priser

Bedste pris
Bikepack.dk favicon
Bikepack.dk
Shimano Kassette 10-51 12s Cs-m8100-12 Cykel kassette
930 kr
+ 39 kr fragt
Total: 969 kr
På lager
Leveringstid: 3-7 dage
Køb nu
Bedste pris
MAXiPRO favicon
MAXiPRO
Shimano Kassette 10-51 12s Cs-m8100-12 Cykel kassette
930 kr
+ 39 kr fragt
Total: 969 kr
På lager
Leveringstid: 3-7 dage
Køb nu
Dania Bikes favicon
Dania Bikes
Shimano Deore XT CS-M8100 12 Speed Kassette
949 kr
+ fri fragt
Total: 949 kr
På lager
Leveringstid: 1-2 hverdage
Køb nu
Cykelpartner.dk favicon
Cykelpartner.dk
Shimano XT Kassette 12 gear 10-51 tands M8100
999 kr
+ fri fragt
Total: 999 kr
På lager
Leveringstid: 1-3 dage
Køb nu
Cykelexperten.dk favicon
Cykelexperten.dk
Shimano Kassette XT 10-51 12sp CS-M8100-12
1.399 kr
+ 39 kr fragt
Total: 1.438 kr
På lager
Køb nu

Prishistorik

Stabil pris

Specifikationer

Mærke: Shimano
Kategori: Cykeltransmissionsdele