Shimano Cues RD-U6000

Shimano Cues RD-U6000 bagskifter er designet til cykler med 1x10 eller 1x11 gear. Den tilbyder en glidende og præcis gearskifteoplevelse, der er ideel til både daglig brug og udfordrende terræner. Med direkte montering og Shadow+ teknologi sikrer den optimal ydeevne og holdbarhed.

Shimano Cues RD-U6000 koster lige nu 452 kr. En stigning på 11,0 % i forhold til den laveste registrerede pris på 407 kr. Vores prishistorik bygger på 101 prisobservationer, hvor prisen har bevæget sig mellem 407 kr (19. juli 2026) og 456 kr (01. maj 2026).

Den billigste pris lige nu er 452 kr hos Bikepack.dk.

Anmeldelser

Sammenlign priser

Bedste pris
Bikepack.dk favicon
Bikepack.dk
Shimano Rear Derailleur 10/11s Gs Rd-u6000 Cues Cykel bagskifter
452 kr
+ 39 kr fragt
Total: 491 kr
På lager
Leveringstid: 3-7 dage
Køb nu
Bedste pris
MAXiPRO favicon
MAXiPRO
Shimano Rear Derailleur 10/11s Gs Rd-u6000 Cues Cykel bagskifter
452 kr
+ 39 kr fragt
Total: 491 kr
På lager
Leveringstid: 3-7 dage
Køb nu
Cykelpartner.dk favicon
Cykelpartner.dk
Shimano Cues Bagskifter RD-U6000 1 x 11/10 Speed
539 kr
+ fri fragt
Total: 539 kr
På lager
Leveringstid: Ukendt leveringstid
Køb nu
Cykelexperten.dk favicon
Cykelexperten.dk
Shimano CUES RD-U6000 Bagskifter 10/11 speed 50T Max
559 kr
+ 39 kr fragt
Total: 598 kr
På lager
Køb nu
Dania Bikes favicon
Dania Bikes
Shimano Rear Derailleur 10/11-Speed RD-U6000 Bagskifte
579 kr
+ fri fragt
Total: 579 kr
På lager
Leveringstid: 1-2 hverdage
Køb nu

Prishistorik

Stabil pris

Specifikationer

Mærke: Shimano
Kategori: Cykling