Shimano Baghjul MT500 29"

4.7 (95 anmeldelser)

Shimano Baghjul MT500 er designet til 29" cykler med 12 gears kassette. Det er ideelt til skivebremser med center lock og passer både til dæk og slange. Dette baghjul sikrer optimal ydeevne på dine cykelture.

Shimano Baghjul MT500 29" koster lige nu 913 kr. En stigning på 12,4 % i forhold til den laveste registrerede pris på 812 kr. Vores prishistorik bygger på 101 prisobservationer, hvor prisen har bevæget sig mellem 812 kr (08. juni 2026) og 913 kr (30. april 2026).

Den billigste pris lige nu er 913 kr hos Bikepack.dk.

Sammenlign priser

Bedste pris
Bikepack.dk favicon
Bikepack.dk
Shimano Baghjul Mt-501 12sp Clincher 29 Ethru Boost Cykelhjul
913 kr
+ 39 kr fragt
Total: 952 kr
På lager
Leveringstid: 1-2 dage
Køb nu
Bedste pris
MAXiPRO favicon
MAXiPRO
Shimano Baghjul Mt-501 12sp Clincher 29 Ethru Boost Cykelhjul
913 kr
+ 39 kr fragt
Total: 952 kr
På lager
Leveringstid: 1-2 dage
Køb nu
Cykelpartner.dk favicon
Cykelpartner.dk
Shimano baghjul 29" WH-MT501 12 gear
1.149 kr
+ fri fragt
Total: 1.149 kr
På lager
Leveringstid: Ukendt leveringstid
Køb nu
Cykelexperten.dk favicon
Cykelexperten.dk
Shimano Baghul MT500 12s 29" Boost
1.149 kr
+ 39 kr fragt
Total: 1.188 kr
På lager
Køb nu

Prishistorik

Stabil pris

Specifikationer

Mærke: Shimano
Kategori: Cykelhjul