Shimano 105 PD-R7000

4.8 (1 anmeldelse)

Shimano 105 PD-R7000 pedalerne er udviklet til racercykelentusiaster, der ønsker effektiv kraftoverførsel. Med en letvægt kulfiberkompositkrop og en bred kontaktflade sikres en optimal ydeevne. Den justerbare spænding af fast- og frigørelse giver øget kontrol under kørslen.

Shimano 105 PD-R7000 koster lige nu 727 kr. En stigning på 2,7 % i forhold til den laveste registrerede pris på 708 kr. Vores prishistorik bygger på 101 prisobservationer, hvor prisen har bevæget sig mellem 708 kr (18. april 2026) og 728 kr (15. april 2026).

Den billigste pris lige nu er 727 kr hos Proshop.dk.

Sammenlign priser

Bedste pris
Proshop.dk favicon
Proshop.dk
Shimano Pedal bicycle pedal
727 kr
+ 39 kr fragt
Total: 766 kr
På lager
Leveringstid: 2-12 hverdage
Køb nu
Cykelpartner.dk favicon
Cykelpartner.dk
Shimano 105 pedaler PD-R7000 SDP-SL LVG Carbon Sort
767 kr
+ fri fragt
Total: 767 kr
På lager
Leveringstid: 1-3 dage
Køb nu
Bikepack.dk favicon
Bikepack.dk
Shimano Pedal Spd-sl M/ Klampe Sm-sh11 Pd-r7000 105 Cykelpedal
792 kr
+ 39 kr fragt
Total: 831 kr
På lager
Leveringstid: 3-7 dage
Køb nu
MAXiPRO favicon
MAXiPRO
Shimano Pedal Spd-sl M/ Klampe Sm-sh11 Pd-r7000 105 Cykelpedal
792 kr
+ 39 kr fragt
Total: 831 kr
På lager
Leveringstid: 3-7 dage
Køb nu
Dania Bikes favicon
Dania Bikes
SHIMANO 105 Pedal PD-R7000 Enkeltsidet CFRP
799 kr
+ fri fragt
Total: 799 kr
På lager
Leveringstid: 1-2 hverdage
Køb nu
Cykelexperten.dk favicon
Cykelexperten.dk
Shimano 105 Pedal PD-R7000 SPD-SL Carbon
1.009 kr
+ 39 kr fragt
Total: 1.048 kr
På lager
Køb nu

Prishistorik

Steget 2.7%

Specifikationer

Mærke: Shimano
Kategori: Cykeltransmissionsdele
brug: Landevejscykling
primært materiale: Kulfiber
type: Uden clips