Seagate Expansion Desktop STKP4000400

4.4 (4 anmeldelser)

Seagate Expansion Desktop STKP4000400 er en ekstern, stationær harddisk med 4 TB kapacitet. Den tilsluttes via USB 3.0 og fungerer som plug-and-play til både Windows og Mac. Harddisken er ideel til sikkerhedskopiering, arkivering og opbevaring af store filer som billeder, videoer og projekter. Medfølgende Seagate Rescue Data Recovery hjælper med databeskyttelse. En ekstern strømadapter sikrer stabil drift.

Seagate Expansion Desktop STKP4000400 koster lige nu 1.191 kr. En stigning på 12,5 % i forhold til den laveste registrerede pris på 1.059 kr. Vores prishistorik bygger på 79 prisobservationer, hvor prisen har bevæget sig mellem 1.059 kr (09. maj 2026) og 1.191 kr (16. juni 2026).

Den billigste pris lige nu er 1.191 kr hos CompuMail DK.

Sammenlign priser

Bedste pris inkl. fragt
CompuMail DK favicon
CompuMail DK
Seagate Expansion Desktop Harddisk STKP4000400 4TB USB 3.0
1.191 kr
Total: 1.191 kr
På lager
Leveringstid: 1-2 dage
Køb nu
Proshop.dk favicon
Proshop.dk
Seagate Expansion Desktop 4TB Ekstern Harddisk
1.456 kr
+ fri fragt
Total: 1.456 kr
På lager
Leveringstid: 2-12 hverdage
Køb nu
Teknikproffset DK favicon
Teknikproffset DK
SEAGATE Expansion Desktop Harddisk STKP4000400 4TB USB 3.0
1.466 kr
Total: 1.466 kr
På lager
Leveringstid: 1-2 dage
Køb nu
Dustin DK favicon
Dustin DK
Seagate Expansion Desktop External Drive 4tb Sort
1.561 kr
Total: 1.561 kr
På lager
Leveringstid: 1-2 dage
Køb nu
Ultrashop favicon
Ultrashop
Seagate EXPANSION DESKTOP EXT.DRIVE
1.919 kr
+ fri fragt
Total: 1.919 kr
På lager
Leveringstid: 1-2 dage
Køb nu

Prishistorik

Stabil pris

Specifikationer

Mærke: Seagate
Kategori: Harddiske