Seagate BarraCuda Harddisk ST2000LM015

4.6 (2 anmeldelser)

Seagate BarraCuda Harddisk ST2000LM015 tilbyder 2TB lagring i en kompakt 2.5" størrelse. Med en SATA-600 tilslutning og 5400rpm, er denne harddisk ideel til pålidelig og effektiv dataopbevaring. Med en cache på 128MB er den velegnet til både NAS-servere og personlig brug.

Seagate BarraCuda Harddisk ST2000LM015 koster lige nu 936 kr. En stigning på 6,2 % i forhold til den laveste registrerede pris på 881 kr. Vores prishistorik bygger på 101 prisobservationer, hvor prisen har bevæget sig mellem 881 kr (16. april 2026) og 936 kr (01. maj 2026).

Den billigste pris lige nu er 936 kr hos Dustin DK.

Sammenlign priser

Bedste pris inkl. fragt
Dustin DK favicon
Dustin DK
Seagate Barracuda 2tb 2.5 tommer 5400r/min Sata 6.0 Gbit/s Hdd
936 kr
Total: 936 kr
På lager
Leveringstid: 1-2 dage
Køb nu
Dustin DK favicon
Dustin DK
Seagate Barracuda 2tb 2.5 tommer 5400r/min Sata 6.0 Gbit/s Hdd
1.199 kr
Total: 1.199 kr
På lager
Leveringstid: 1-2 dage
Køb nu
CompuMail DK favicon
CompuMail DK
Seagate Guardian BarraCuda Harddisk ST2000LM015 2TB 2.5" SATA-600 5400rpm
1.402 kr
Total: 1.402 kr
På lager
Leveringstid: 1-2 dage
Køb nu
Proshop.dk favicon
Proshop.dk
Seagate BarraCuda Pro 2TB Harddisk
1.562 kr
+ fri fragt
Total: 1.562 kr
På lager
Leveringstid: 2-12 hverdage
Køb nu
Teknikproffset DK favicon
Teknikproffset DK
Seagate HDD ST2000LM015 BarraCuda 2TB 2.5 7mm, SATA 6GB/s / 5400rpm / 128MB / 140MB/s Bulk
1.563 kr
Total: 1.563 kr
På lager
Leveringstid: 1-2 dage
Køb nu
Ultrashop favicon
Ultrashop
Seagate Guardian BarraCuda Harddisk ST2000LM015 2TB 2.5 SATA-600 5400rpm
1.719 kr
+ fri fragt
Total: 1.719 kr
På lager
Leveringstid: 1-2 dage
Køb nu

Prishistorik

Stabil pris

Specifikationer

Mærke: Seagate
Kategori: Harddiske