Schneider Electric TeSys LRD14

4.9 (12 anmeldelser)

Schneider Electric TeSys LRD14 er et pålideligt termorelæ designet til beskyttelse mod overbelastning. Med en justerbar indstilling fra 7 til 10A er det ideelt til brug med kontaktorserien LC1D09-LC1D38. Den nemme montering og skrueklemmer gør installationen hurtig og enkel, hvilket sikrer en problemfri drift i industrielle miljøer.

Schneider Electric TeSys LRD14 koster lige nu 358 kr. En stigning på 1,6 % i forhold til den laveste registrerede pris på 353 kr. Vores prishistorik bygger på 101 prisobservationer, hvor prisen har bevæget sig mellem 353 kr (16. april 2026) og 358 kr (25. juli 2026).

Den billigste pris lige nu er 358 kr hos Proshop.dk.

Sammenlign priser

Bedste pris
Proshop.dk favicon
Proshop.dk
Schneider Electric TeSys termorelæ 7,00-10,00 A LRD14
358 kr
+ 39 kr fragt
Total: 397 kr
På lager
Leveringstid: 2-12 hverdage
Køb nu
VVShjørnet favicon
VVShjørnet
Termorelæ 7-10A
422 kr
+ 78 kr fragt
Total: 500 kr
På lager
Leveringstid: 1-3 dage
Køb nu
Greenline favicon
Greenline
Schneider TeSys LRD14 termorelæ, 7-10 A
429 kr
+ 39 kr fragt
Total: 468 kr
På lager
Leveringstid: 1-2 dage
Køb nu
WATTOO.DK favicon
WATTOO.DK
Termorel LRD14, 7-10 A TeSys D
430 kr
+ 39 kr fragt
Total: 469 kr
På lager
Leveringstid: 1-2 dage
Køb nu
EL-NETSALG favicon
EL-NETSALG
Schneider termorelæ 7,0 10,0A
439 kr
+ 49 kr fragt
Total: 488 kr
På lager
Leveringstid: 1-4 dage
Køb nu
Billigelogvvs.dk favicon
Billigelogvvs.dk
Termorelæ 7-10A Lrd14
462 kr
+ 64 kr fragt
Total: 526 kr
På lager
Leveringstid: 1-3 dage
Køb nu
vvsfittings.dk favicon
vvsfittings.dk
Termorelæ 7-10A
525 kr
+ 79 kr fragt
Total: 604 kr
På lager
Leveringstid: 1 - 2 hverdage
Køb nu

Prishistorik

Steget 1.6%

Specifikationer

Mærke: Schneider Electric
Kategori: Komponenter
type: Relæ