Schneider Electric TeSys LRD08

5.0 (37 anmeldelser)

Schneider Electric TeSys LRD08 termorelæ beskytter dine 3-fasede motorer mod overbelastning. Med et indstillingsområde på 2,5-4A og klasse 10A sikrer det pålidelig drift i motorer fra 1,1 til 1,5 kW ved 400V. Anvendeligt med LC1D09-LC1D38 kontaktorer.

Schneider Electric TeSys LRD08 koster lige nu 356 kr. En stigning på 1,0 % i forhold til den laveste registrerede pris på 353 kr. Vores prishistorik bygger på 101 prisobservationer, hvor prisen har bevæget sig mellem 353 kr (16. april 2026) og 356 kr (24. juli 2026).

Den billigste pris lige nu er 356 kr hos Proshop.dk.

Sammenlign priser

Bedste pris
Proshop.dk favicon
Proshop.dk
Schneider Electric TeSys termorelæ 2,50- 4,00 A LRD08
356 kr
+ 39 kr fragt
Total: 395 kr
På lager
Leveringstid: 2-12 hverdage
Køb nu
VVShjørnet favicon
VVShjørnet
Termorelæ 2.5-4A
419 kr
+ 78 kr fragt
Total: 497 kr
På lager
Leveringstid: 1-3 dage
Køb nu
WATTOO.DK favicon
WATTOO.DK
Schneider TeSys termorel LRD08, 2,50-4,0A
427 kr
+ 39 kr fragt
Total: 466 kr
På lager
Leveringstid: 1-2 dage
Køb nu
EL-NETSALG favicon
EL-NETSALG
Schneider termorelæ 2,50 4,0A
436 kr
+ 49 kr fragt
Total: 485 kr
På lager
Leveringstid: 1-4 dage
Køb nu
Billigelogvvs.dk favicon
Billigelogvvs.dk
Termorelæ 2,5-4A Lrd08
463 kr
+ 64 kr fragt
Total: 527 kr
På lager
Leveringstid: 1-3 dage
Køb nu
vvsfittings.dk favicon
vvsfittings.dk
Termorelæ 2.5-4A
520 kr
+ 79 kr fragt
Total: 599 kr
På lager
Leveringstid: 1 - 2 hverdage
Køb nu

Prishistorik

Stabil pris

Specifikationer

Mærke: Schneider Electric
Kategori: Komponenter
type: Relæ