Schneider Electric TeSys LRD05

Schneider Electric TeSys LRD05 er et pålideligt termorelæ designet til at beskytte motorer mod overbelastning. Det har et justerbart indstillingsområde fra 0,63 til 1 ampere og er kompatibelt med kontaktorer af typen LC1D09 til LC1D38. Med klasse 10A udløsningskarakteristik sikrer det stabil ydeevne og langvarig beskyttelse.

Schneider Electric TeSys LRD05 koster lige nu 358 kr. En stigning på 1,6 % i forhold til den laveste registrerede pris på 353 kr. Vores prishistorik bygger på 101 prisobservationer, hvor prisen har bevæget sig mellem 353 kr (16. april 2026) og 358 kr (25. juli 2026).

Den billigste pris lige nu er 358 kr hos Proshop.dk.

Sammenlign priser

Bedste pris
Proshop.dk favicon
Proshop.dk
Schneider Electric TeSys termorelæ 0,63- 1,00 A LRD05
358 kr
+ 39 kr fragt
Total: 397 kr
På lager
Leveringstid: 2-12 hverdage
Køb nu
VVShjørnet favicon
VVShjørnet
Termorelæ 0.63-1A
412 kr
+ 78 kr fragt
Total: 490 kr
På lager
Leveringstid: 1-3 dage
Køb nu
Greenline favicon
Greenline
Schneider TeSys LRD05 termorelæ, 0,63-1 A
429 kr
+ 39 kr fragt
Total: 468 kr
På lager
Leveringstid: 1-2 dage
Køb nu
WATTOO.DK favicon
WATTOO.DK
Schneider Electric Termorel TeSys D LRD05, 0,63-1A, klasse 10A
430 kr
+ 39 kr fragt
Total: 469 kr
På lager
Leveringstid: 1-2 dage
Køb nu
EL-NETSALG favicon
EL-NETSALG
Schneider termorelæ 0,63 1,0A
439 kr
+ 49 kr fragt
Total: 488 kr
På lager
Leveringstid: 1-4 dage
Køb nu
Billigelogvvs.dk favicon
Billigelogvvs.dk
Termorelæ 0,63-1A Lrd05
461 kr
+ 64 kr fragt
Total: 525 kr
På lager
Leveringstid: 1-3 dage
Køb nu
vvsfittings.dk favicon
vvsfittings.dk
Termorelæ 0.63-1A
525 kr
+ 79 kr fragt
Total: 604 kr
På lager
Leveringstid: 1 - 2 hverdage
Køb nu

Prishistorik

Steget 1.6%

Specifikationer

Mærke: Schneider Electric
Kategori: Komponenter