Schneider Electric TeSys GV2ME10

Schneider Electric TeSys GV2ME10 er et robust motorværn, der beskytter elektriske motorer mod overbelastning og kortslutning. Med en justerbar mærkestrøm på 4-6,3A og termomagnetisk teknologi sikrer det pålidelig drift i krævende miljøer. Ideel til brug med kompressorer og pumper takket være enkel trykknap kontrol og høj brydeevne.

Schneider Electric TeSys GV2ME10 koster lige nu 453 kr. En stigning på 3,3 % i forhold til den laveste registrerede pris på 439 kr. Vores prishistorik bygger på 101 prisobservationer, hvor prisen har bevæget sig mellem 439 kr (17. maj 2026) og 453 kr (16. april 2026).

Den billigste pris lige nu er 453 kr hos VVShjørnet.

Sammenlign priser

Bedste pris
VVShjørnet favicon
VVShjørnet
TeSys GV motorværn GV2ME10.
453 kr
+ 78 kr fragt
Total: 531 kr
På lager
Leveringstid: 1-3 dage
Køb nu
Proshop.dk favicon
Proshop.dk
Schneider Electric Tesys gv motorværn gv2me10, termisk magnetisk, 4-6.3a 2.2kw@400v icu100ka, trykknap
488 kr
+ 39 kr fragt
Total: 527 kr
På lager
Leveringstid: 2-12 hverdage
Køb nu
WATTOO.DK favicon
WATTOO.DK
Hndbetjent motorvrn indstillingsomrde 4-6,3A Brydeevne 100kA
488 kr
+ 39 kr fragt
Total: 527 kr
På lager
Leveringstid: 1-2 dage
Køb nu
LavprisVærktøj favicon
LavprisVærktøj
Schneider GV2ME10 motorværn 4-6,3 A
499 kr
+ 39 kr fragt
Total: 538 kr
På lager
Leveringstid: 5-8 dage
Køb nu
Greenline favicon
Greenline
Schneider GV2ME10 motorværn, 4-6,3 A
549 kr
+ 39 kr fragt
Total: 588 kr
På lager
Leveringstid: 5-8 dage
Køb nu
EL-NETSALG favicon
EL-NETSALG
Motorværn 4,0-6,3A
571 kr
+ 49 kr fragt
Total: 620 kr
På lager
Leveringstid: 1-4 dage
Køb nu
Billigelogvvs.dk favicon
Billigelogvvs.dk
Håndbetj.Motorv. 4-6,3A Gv2Me10
604 kr
+ 64 kr fragt
Total: 668 kr
På lager
Leveringstid: 1-3 dage
Køb nu
vvsfittings.dk favicon
vvsfittings.dk
TeSys GV motorværn GV2ME10. termisk magnetisk. 4-6.3A 2.2kW@400V Icu100kA. trykknap
749 kr
+ 79 kr fragt
Total: 828 kr
På lager
Leveringstid: 1 - 2 hverdage
Køb nu

Prishistorik

Stabil pris

Specifikationer

Mærke: Schneider Electric
Kategori: Komponenter