Schneider Electric TeSys D LC1D18B7

Schneider Electric TeSys D kontaktor LC1D18B7 er en robust og pålidelig enhed ideel til styring og kobling af motorer i industrimiljøer. Med en mærkestrøm på op til 18A og en 3-polet konfiguration sikrer den optimal ydeevne ved anvendelse i AC-3 belastninger. Designet til nem installation, er denne kontaktor en del af den velrenommerede TeSys-serie.

Schneider Electric TeSys D LC1D18B7 koster lige nu 322 kr. En stigning på 6,2 % i forhold til den laveste registrerede pris på 303 kr. Vores prishistorik bygger på 101 prisobservationer, hvor prisen har bevæget sig mellem 303 kr (16. april 2026) og 322 kr (11. juni 2026).

Den billigste pris lige nu er 322 kr hos VVShjørnet.

Sammenlign priser

Bedste pris
VVShjørnet favicon
VVShjørnet
TeSys D kontaktor LC1D18B7. 3P
322 kr
+ 78 kr fragt
Total: 400 kr
På lager
Leveringstid: 1-3 dage
Køb nu
Proshop.dk favicon
Proshop.dk
Schneider Electric Tesys d kontaktor lc1d18b7, 3p 18a ac-3 7.5kw@400v, 1no+1nc hjælpe kontakt, 24v 50/60hz ac spole
332 kr
+ 39 kr fragt
Total: 371 kr
På lager
Leveringstid: 2-12 hverdage
Køb nu
EL-NETSALG favicon
EL-NETSALG
Schneider TeSys kontaktor,18A 3-polet, 24V AC, LC1D18B7
341 kr
+ 49 kr fragt
Total: 390 kr
På lager
Leveringstid: 1-4 dage
Køb nu
WATTOO.DK favicon
WATTOO.DK
Kontaktor tesys D 18A 24VAC 3NO
343 kr
+ 39 kr fragt
Total: 382 kr
På lager
Leveringstid: 1-2 dage
Køb nu
Billigelogvvs.dk favicon
Billigelogvvs.dk
Kontaktor Tesys D 18A 24Vac 3No
376 kr
+ 64 kr fragt
Total: 440 kr
På lager
Leveringstid: 1-3 dage
Køb nu
vvsfittings.dk favicon
vvsfittings.dk
TeSys D kontaktor LC1D18B7. 3P 18A AC-3 7.5kW@400V. 1NO+1NC hjælpe kontakt. 24V 50/60Hz AC
479 kr
+ 79 kr fragt
Total: 558 kr
På lager
Leveringstid: 1 - 2 hverdage
Køb nu

Prishistorik

Stabil pris

Specifikationer

Mærke: Schneider Electric
Kategori: Komponenter