Schneider Electric TeSys D LC1D12P7

Schneider Electric TeSys D kontaktor LC1D12P7 er designet til effektiv styring af elektriske motorer og maskiner. Med en mærkestrøm på 12A og 3-polede terminaler er den velegnet til industrielle applikationer. Den integrerede hjælpeafbryder giver mulighed for fleksibel installation og drift under forskellige belastningsforhold.

Schneider Electric TeSys D LC1D12P7 koster lige nu 274 kr. En stigning på 5,0 % i forhold til den laveste registrerede pris på 261 kr. Vores prishistorik bygger på 101 prisobservationer, hvor prisen har bevæget sig mellem 261 kr (16. april 2026) og 284 kr (13. juni 2026).

Den billigste pris lige nu er 274 kr hos Proshop.dk.

Sammenlign priser

Bedste pris
Proshop.dk favicon
Proshop.dk
Schneider Electric Kontaktor LC1D12P7 12A 230VAC
274 kr
+ 39 kr fragt
Total: 313 kr
På lager
Leveringstid: 2-12 hverdage
Køb nu
VVShjørnet favicon
VVShjørnet
TeSys D kontaktor LC1D12P7. 3P
316 kr
+ 78 kr fragt
Total: 394 kr
På lager
Leveringstid: 1-3 dage
Køb nu
EL-NETSALG favicon
EL-NETSALG
Kontaktor LC1D12P7 12A 3-polet + 1 slutte + 1 bryde 230V
334 kr
+ 49 kr fragt
Total: 383 kr
På lager
Leveringstid: 1-4 dage
Køb nu
WATTOO.DK favicon
WATTOO.DK
Kontaktor Tesys D, 12A, 230VAC, 3NO
335 kr
+ 39 kr fragt
Total: 374 kr
På lager
Leveringstid: 1-2 dage
Køb nu
Billigelogvvs.dk favicon
Billigelogvvs.dk
Kontaktor Tesys D 12A 230Vac 3No
369 kr
+ 64 kr fragt
Total: 433 kr
På lager
Leveringstid: 1-3 dage
Køb nu
Greenline favicon
Greenline
Schneider TeSys LC1D12P7 kontaktor 12A, 230 V
399 kr
+ 39 kr fragt
Total: 438 kr
På lager
Leveringstid: 1-2 dage
Køb nu
vvsfittings.dk favicon
vvsfittings.dk
TeSys D kontaktor LC1D12P7. 3P 12A AC-3 5.5kW@400V. 1NO+1NC hjælpe kontakt. 230V 50/60Hz
413 kr
+ 79 kr fragt
Total: 492 kr
På lager
Leveringstid: 1 - 2 hverdage
Køb nu

Prishistorik

Stabil pris

Specifikationer

Mærke: Schneider Electric
Kategori: Komponenter